Skip to Content

آغاز طرح همسفران خورشيد در خراسان رضوي

طرح همسفران خورشید همزمان با اربعین حسینی با هدف خدمت به زائران پیاده حرم مطهر حضرت ثامن الائمه(ع) در مشهد آغاز می شود.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی امروز گفت: بر اساس این طرح امدادگران، نجاتگران و داوطلبان هلال احمر در طول شش جاده اصلی خراسان رضوی در قالب 25 پایگاه امداد جاده ای ثابت و 10 پایگاه موقت مستقر می شوند.

سید مجتبی احمدی افزود: زائران پیاده با توجه به مسافت، دوری راه و پیاده روی در مسیرهای منتهی به مشهد نیازمند ارائه خدمات هستند از این رو 101 گروه امدادی در قالب گروههای پنج و 10 نفری در ایستگاههایی که زائران پیاده استقرار می یابند به ارائه خدمات می پردازند.

او گفت: طرح همسفران خورشید با همکاری مشترک امدادگران و داوطلبان با محوریت امداد اجرا می شود.

احمدی هدف این طرح را خدمت به زائرین پیاده بارگاه منور رضوی ذکر و بیان کرد: در این طرح حدود 40 ایستگاه خدمات رسانی در قالب کانکس، چادر سلامت و ایستگاه صلواتی به همراه آمبولانس برای خدمت رسانی به زائران در نظر گرفته شده است.

او افزود: 60 پرستار، پزشک و پیراپزشک نیز در این طرح مشارکت دارند و با توجه به نیازهای زائران در ایستگاههای سلامت به خدمت رسانی می پردازند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی پیش بینی کرد: در چارچوب اجرای طرح همسفران خورشید حدود 400 هزار نفر از خدمات هلال احمر بهره مند شوند.

جمعیت هلال احمر استان شش میلیون نفری خراسان رضوی 31 پایگاه امداد و نجات، 20 نمایندگی و شعبه، 433 کارمند، 44 دستگاه آمبولانس، یک فروند بالگرد، دو هزار و 340 امدادگر، 40 هزار داوطلب و 103 هزار عضو جوانان هلال احمر دارد.