رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

آغاز فعالیت 2هزار خادم یار دانش آموز در حرم مطهّر رضوی علیه السّلام - محتوای خبر

 

 

متن خبر

آغاز فعالیت 2هزار خادم یار دانش آموز در حرم مطهّر رضوی علیه السّلام

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی ، تولیت آستان قدس رضوی درمراسم آغاز خادم یاری این دانش آموزان گفت: طرح آغاز فعالیت 2هزار خادم یار دانش آموز در حرم مطهر رضوی"خادمیاران نوجوان" با هدف خدمت و توجه ویژه به زائران و مهمانان نوجوان حضرت رضا علیه السّلام در حرم مطهّر رضوی علیه السّلام طرّاحی و اجرا شده است.

حجّت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی با بیان این که باید و نباید‌های مورد تأکید حضرت رضاعلیه السّلام باید سرلوحه خادم یاران نوجوان باشد افزود: برای ارائه خدمت شایسته خادم یاران دانش آموز آشنایی آنان با شخصیت و سیره رضوی، بخشهای مختلف آستان قدس رضوی و حرم شناسی ضروری است.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی هم گفت: این دو هزار دانش آموزاز مدارس امام رضا علیه السّلام به عنوان نخستین گروه از خادمیاران دانش آموز شامل هزار نفر از دانش آموزان پسر و هزار نفر از دانش آموزان دختر از دوره متوسطه اول و متوسطه دوم مدارس امام رضا علیه السّلام هم زمان با دهه مبارکه کرامت با لباس خادمی خدمت خود به زائران بارگاه منور رضوی را آغاز کردند.

محمد تقی فخریان افزود: مقدمات این طرح از ابتدای امسال با اعلام فراخوان برای دانش آموزان مدارس امام رضا علیه السّلام، ثبت نام از داوطلبان دختر و پسر، برگزاری دوره های آموزشی و توجیهی توسط مبلغان و خادمان دو معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی و معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی فراهم و پس از اتمام دوره های آموزشی، لباس فرم خدمت و کارت شناسایی برای خادم یاران دانش آموز تهیه شد.

او گفت: دانش آموزان خادم یار در قالب این طرح به صورت یک روز در هفته یا در مناسبت ها در 12 محل خدمتی خادمان بارگاه منور رضوی مانند کفش داری، انتظامات، نظافت و غبارروبی، قفسه های کتاب، نمایشگاه کبوترانه حضور می یابند و در کنار خادمان به ارائه خدمت مشغول می شوند .

مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی افزود: دوره خادم یاری در حرم مطهر رضوی برای دانش آموزان یک امتیاز برای آنان و زمینه حضور آنان در آینده به عنوان خادم آستان قدس رضوی را فراهم می آورد .

فخریان گفت: هزار و 331دانش آموز زیر نظر 846 معلم در مدارس امام رضا علیه السّلام وابسته به آستان قدس رضوی تحصیل می کنند که 50 درصد این مدارس در مناطق کم برخوردار نظیر خواجه ربیع و قلعه ساختمان واقع است و هیچ هزینه ای بابت تحصیل از دانش آموزان آنها گرفته نمی‌شود.