رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

آغاز نمایشگاه بین ‌المللی گل و گیاه در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

آغاز نمایشگاه بین ‌المللی گل و گیاه در مشهد

هفدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه عحضور مسئولان اجرایی در محل نمایشگاه بین المللی مشهد گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی،مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد در این مراسم گفت: در این آغاز نمایشگاه بین ‌المللی گل و گیاه در مشهدنمایشگاه،300 شرکت داخلی و خارجی آخرین محصولات خود را در زمینه انواع گل و گیاه، بذر، کود و سموم در 700 غرفه به نمایش گذاشته اند.

علیرضا هوشنگ نژاد افزود: در این نمایشگاه تولیدکنندگان گل و گیاه از استانهای مختلف کشور و نمایندگان شرکت‌ های تولیدی گل و گیاه از کشورهای هلند و آلمان حضور دارند.

وی گفت: زمینه فعالیت این شرکتها، انواع گل و گیاهان فصلی و دائمی، درختچه های تزئینی و نهال، گیاهان دارویی و نهاده های کشاورزی است.

مدیر عامل نمایشگاه بین المللی مشهد افزود: سم و کود کشاورزی، ابزار و ادوات باغبانی و کشاورزی، طراحی و اجرای سیستم های آبیاری، تجهیزات آزمایشگاهی، تجهیزات نگهداری و حمل و نقل، طراحی فضای سبز و مبلمان بوستانی و سازه های گلخانه ای  از دیگر زمینه های فعالیت شرکت کنندگان این نمایشگاه است.

هوشنگ نژاد گفت: همزمان با برگزاری این نمایشگاه، چهارمین نمایشگاه تخصصی تجهیزات بوستانی نیز دایر شده است و همایش ملی باغ بام و دیوار سبز هم 20 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

وی افزود:ارائه برنامه‌ های آموزشی در زمینه کاشت و نگهداری از گل و گیاه و برگزاری نشست‌ های تخصصی بین تولیدکنندگان گل و گیاه ، قدردانی از شهروندان سبز، ادارات سبز، مدارس سبز و تولیدکنندگان از دیگر برنامه های جانبی این نمایشگاه است

هفدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه  تا بیست و یکم اردیبهشت ماه پذیرای علاقه مندان است.