حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۳ آذر ۱۳۹۷

افتتاح رادیو سراسری زیارت با حضور رئیس رسانه ملی در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

افتتاح رادیو سراسری زیارت با حضور رئیس رسانه ملی در مشهد

رادیو سراسری زیارت و 271 طرح فنی صدا و سیمای خراسان رضوی با حضور دکتر علی عسکری، رییس سازمان صدا و سیما در مشهد افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی در این مراسم گفت: رادیو سراسریافتتاح رسمی رادیو سراسری زیارت و 271 طرح فنی صدا و سیمای خراسان رضوی زیارت، رادیویی مستقل و سراسری و متعلق به امام رضا علیه السلام است.

محسن نصرپور افزود: رادیو زیارت که مهر پارسال به صورت آزمایشی راه اندازی شد و امروز به طور رسمی افتتاح می شود، حاصل سال ها پژوهش و برنامه ریزی است.

 نصرپور ادامه داد: رادیو زیارت رادیویی 24 ساعته و تخصصی با هدف توسعه و تقویت اطلاعات مردم در حوزه زیارت است و روزانه با افراد و قطب های فرهنگی و مکان های مقدس سراسر کشور ارتباط برقرار می کند.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: تصویری بودن، پرداختن به هنرهای مذهبی و سنتی و پاسخگویی به شبهات از برنامه های کلیدی این رادیو خواهد بود.

نصرپور در بخش دیگری از سخنانش گفت: ارتقاء کمی و کیفی برنامه های صدا و سیمای استانها را در سال های اخیر شاهد بوده ایم که افزایش مخاطبان و افزایش رضایت آنان از نتایج به دست آمده در این زمینه است.

وی پیشرو شدن رسانه ملی در زمینه فضای مجازی و تقویت جبهه مقاومت در ابعاد رسانه ای را از دیگر موفقیت های سازمان در سال های اخیر برشمرد.

نصرپور گفت: شبکه محوری و پرداختن به برنامه های استانی با هدف حفظ مخاطبان موجود و افزایش آنها به راهبردی اصلی در رسانه ملی تبدیل و باعث شده است با وجود رقبایی چون برنامه های ماهواره ای و فضای مجازی، در زمینه مخاطبان تلویزیونی 3 درصد و در زمینه مخاطبان رادیویی 20 درصد در شبکه استانی افزایش مخاطب داشته باشیم.

 افتتاح اتاق فرمان استودیوی تلویزیونی  HD، استودیوی تولید رادیوهای برونمرزی، سایت تهیه کنندگان و تولید رادیو  و چندین طرح دیگر با هزینه بیش از 50 میلیارد تومان از جمله طرحهایی است که امروز به بهرداری می رسد.

رادیو زیارت روی فرکانس MHZ 99.5 قابل دریافت است.