رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

افتتاح نمایشگاه "غروب خورشید" در حرم رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

افتتاح نمایشگاه "غروب خورشید" در حرم رضوی

نمایشگاه "غروب خورشید" مزیّن به آیات قرآن کریم و احادیث متبرّک ائمه اطهار علیهم السّلام در دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی برپا شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی گفت: همزمان با فرا رسیدن دههافتتاح نمایشگاه  پایانی ماه صفرالمظفّر و اربعین حسینی، رحلت حضرت رسول اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم، شهادت امام حسن مجتبی علیه السّلام و حضرت علی ّبن موسی الرّضا علیهما السّلام نمایشگاه "غروب خورشید" مزین به آیات قرآن کریم و احادیث متبرک ائمه اطهار علیهم السّلام در دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی برپا شد.

حجت الاسلام مهدی شجاع  افزود: در این نمایشگاه هشت روایت درباره اربعین حسینی، حضرت زینب سلام الله علیها و اسلام بعد از عاشورا به صورت تصویری فضای دیوارهای دارالقرآن الکریم را مزین کرده، همچنین تصاویری از پیاده روی اربعین، قبرستان بقیع و گنبد خضراء به نمایش گذاشته شده است.

او گفت:همچنین در این نمایشگاه تصویر ماه در آب به صورت خلاق با استفاده از آب و ال ای دی طراحی و به تصویر کشیده شده است.

رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی افزود: در نمایشگاه "غروب خورشید" غرفه‌هایی با نام کریم اهل البیت علیهم السّلام، پیامبر رحمت صلّی الله علیه و آله و سلّم و حضرت رضا علیه السّلام عالم آل محمّد صلّی اله علیه و آله و سلّم برپا و در این غرفه‌ها داستان‌های تصویری از ساده زیستی ائمه اطهار علیهم السّلام و مناظرات علمی امام هشتم با علمای دیگر  ادیان نمایش داده شده است.

حجت الاسلام شجاع افزود: برپایی غرفه طراحی نقشه‌ مسیر حرکت امام رضا علیه السّلام از مدینه تا مرو به صورت ماکت از خمیر، سنگ و چوب، غرفه سیره رضوی با فضا سازی شرح حدیث سلسله الذهب و توضیحاتی درباره داستان نماز باران و نماز عید از غرفه های طراحی شده این نمایشگاه است.

نمایشگاه "غروب خورشید"  تا 28 آبان در دارالقرآن کریم حرم مطهر امام رضا علیه السّلام دایر است و زائران علاقه‌مند می‌توانند در مدت تعیین شده در دو نوبت صبح و عصر در ساعات  9 تا 13 و 15 تا 19 از این نمایشگاه دیدن کنند.