حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۷

افتتاح هزار و ۵۰۸ پروژه در دهه فجر انقلاب اسلامی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

افتتاح هزار و ۵۰۸ پروژه در دهه فجر انقلاب اسلامی

هزار و ۵۰۸ پروژه در خراسان رضوی در دهه فجر امسال بهره برداری میشود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: همزمان با دهه فجر یک هزار و ۵۰۸ پروژه در خراسان رضوی با اعتباردر دهه فجر انقلاب اسلامی ۳۸ هزار میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

 حجت الاسلام سید محمد سلطانی در نشست خبری اعلام برنامه های دهه فجر که در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه امسال مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در استان برگزار می شود افزود: ستاد دهه فجر استان از ماه ها قبل تشکیل شده و حدود ۷ جلسه در محضر نماینده ولی فقیه در استان، تولیت آستان قدس رضوی و استاندار تشکیل داده ایم و تحت عنوان ۲۵ کمیته برای اقشار مختلف جامعه برنامه های لازم پیش بینی شده است.

وی افزود: کمیته ایثارگران، حوزه و روحانیت، علمی و محتوایی، بسیج، نیروهای مسلح، انجمن ها، زنان و خانواده، امنیتی و انتظامی، اصناف، ارتباطات و اطلاعات، نهادها و سازمان ها، روستایی و عشایری، فضا سازی و تزئینات شهری، ورزش و جوانان از جمله این کمیته ها به شمار می روند و حدود ۹۰۰ برنامه در این ۲۵ کمیته در نظر گرفته شده که از کودک و نوجوانان تا بازنشستگان را شامل می شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: در این ایام، هزار و ۵۰۸ پروژه با اعتبار ۳۸ هزار و ۵۷۱ میلیارد ریال در استان توسط مسئولین استانی و مشارکت ۴۸ دستگاه اجرایی و ۴۷ شهرداری بهره برداری می شود که کشاورزی، راه، آبرسانی، شبکه های فاضلاب، صنعت و معدن، توسعه روستایی، مسکن روستایی از جمله این پروژه ها هستند.

وی در خصوص برنامه های امسال دهه فجر ابراز کرد: برنامه های دهه فجر از روز پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه از ساعت ۹ صبح در میدان شهدا و با حضور خانواده های شهدا، مدیران استان، دانشجویان و اقشار مردم در مشهد آغاز می شود. همچنین امسال جایگاه امام در جماران به صورت نمادین تعبیه شده و گلباران با حضور استاندار و اقشار مردم انجام می شود، رژه موتوری با حمل پرچم جمهوری اسلامی به صورت مردمی و نیروهای مسلح صورت می گیرد و ناقوس کلیسا و بوق قطارها به صورت کشوری است.

سلطانی ادامه داد: علاوه براین حدود ۹۰۶ عنوان برنامه توسط ۲۵ کمیته انجام می شود که کمیته قرآن و ایثارگران هرکدام ۱۹ برنامه، اصناف ۱۰ برنامه، ورزش و جوانان ۸۳ برنامه، هیئات و کانون های اسلامی ۳۱۱ برنامه، فرهنگی هنری ۳۰ برنامه، کمیته نیروهای مسلح ۹ برنامه و کودک و نوجوان ۲۰ برنامه را برگزار می کنند.

وی تاکید کرد: امسال برای نخستین‌ مرتبه جشنواره رضوی که تجلیل از اندیشمندان خراسان رضوی از دوران پس از انقلاب تاکنون است، توسط دانشگاه ها و استانداری برگزار می شود و۴۴ مورد از دست آوردهای انقلاب نیز رونمایی می شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به برنامه های این ایام در آستان قدس گفت: در رواق امام خمینی(ره) برنامه هایی مانند نشست های تخصصی زن، پخش جشنواره های «من عماری ام» برگزار می شود.‌

وی افزود: همچنین پنجشنبه ۱۹ بهمن از ساعت دو بعدازظهر در دو هزار و ۸۰۰ مزار شهید در خراسان رضوی مراسم غبار روبی با حضور مسئولان، خانواده شهدا و اقشار مختلف مردم انجام خواهد شد.

سلطانی خاطرنشان کرد: شنبه شب مصادف با ۲۱ بهمن ساعت ۹ شب در سراسر استان بانگ تکبیر الله اکبر و همزمان با آن نورافشانی صورت می گیرد که در مشهد در جبل النور کوهسنگی و قرارگاه منطقه ای شمال و شمال شرق ارتش انجام می شود.

وی ادامه داد: در ۲۲ بهمن راهپیمایی در ۱۰۰ نقطه استان برگزار می شود و در مشهد راهپیمایی از ساعت ۸ و نیم صبح در میدان ۱۵ خرداد به سمت حرم مطهر برگزار می شود که نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در پایان این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخته و قطع نامه نیز قرائت می شود.