رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

افتتاح 3 طرح پزشکی دانش بنیان در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

افتتاح 3 طرح پزشکی دانش بنیان در مشهد

افتتاح سه طرح پزشکی دانش بنیان در مشهد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکزخراسان رضوی، مدیر پروژه گرافتهای استخوانی سنتزی گفت: پروژه تولید گرافتهای استخوانی سنتزی برای ترمیم ضایعات استخوانی در جراحیهای ستون فقرات، ارتوپدی و فک و صورت برای نخستین بار در کشور انجام شد .

حیدر خدیوی افزود: برای تولید یک میلیون سی سی گرافتهای استخوانی در سال در این مجموعه 100 میلیارد ریال هزینه و برای 20 نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد شده است. 

او یکی دیگر از پروژه های این شرکت دانش بنیان را تولید کیچ های کورپِکتومیِ ستون فَقرات جایگزین جسم مهره در ضایعات نخاعی عنوان کرد و گفت: در این پروژه با هزینه 250 میلیارد ریال، سالی سه هزار قطعه تولید می شود.

او افزود: تولید ایمپلنتهای ارتوپدی با جنس تیتانیوم یکی دیگر از این پروژه ها بود که با ظرفیت 900 هزار قطعه در سال و با هزینه 150 میلیارد ریالی آغاز بکار کرد.

به گفته وی این مجموعه در زمینی به مساحت 13 هزار متر مربع و با دراختیار داشتن یک هزار و 700 دستگاه ماشین آلاتِ صنعتی برای 180 نفر بصورت مستقیم و یک هزار نفر بصورت غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.

خدیوی افزود: این مجموعه یک میلیون و 500 هزار قطعه در سال تولید می کند که در ماه قطعات 12 هزار عمل جراحی و 50 درصد کل ظرفیتهای مراکز درمانی کشور را تامین می کند.

محصولات این شرکت دانش بنیان به شش کشور آسیای میانه صادر می شود.