Skip to Content

افزایش بودجه فرهنگی دانشگاه‌ها در سال تحصیلی آینده

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سال آینده بودجه‌ های فرهنگی دانشگاه‌ ها افزایش می‌ یابد که امیدواریم با برنامه ریزی انجام گرفته این اعتبارات دارای تخصیص صد درصدی باشد.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صدا و سیما، فضل الله ایرجی کجوری امروز در نشست با افزایش بودجه فرهنگی دانشگاه‌ها در سال تحصیلی آیندهمدیران فرهنگی دانشگاه‌ های منطقه 9 کشور در سبزوار افزود: 32 اتحادیه اسلامی و انجمن علمی، هنری، مذهبی و نشریات دانشجویی زیر نظر این وزارتخانه فعال هستند که 3 تا 5 درصد از بودجه‌ های دانشگاه‌ ها باید در امور فرهنگی هزینه شود.

ایرجی کجوری گفت: در برنامه ششم توسعه تصویب شد تا از فعالیت‌ های مشترک و داوطلبانه تشکل‌ های دانشجویی در دانشگاه‌ها حمایت شود.

او افزود: اعتبارات اختصاص یافته از معاونت علمی ریاست جمهوری برای توسعه فعالیت‌ های انجمن‌ های علمی در سه سال گذشته پرداخت نشده است

مدیرکل فرهنگی وزارت علوم گفت: از 8 هزار نشریه دانشجویی دارای مجوز در کشور، فقط 4 هزار نشریه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور منتشر می‌ شوند.

ایرجی کجوری افزود: فارغ التحصیل شدن دانشجویان صاحب امتیاز از جمله علل منتشر نشدن این نشریه ها است.

او همچنین فعالیتهای فرهنگی اجتماعی دانشگاههای منطقه 9 کشور را بسیار درخشان توصیف کرد و با اشاره به ساخت مرکز آفرینشهای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه حکیم سبزواری افزود: طرح ایجاد چنین مرکزی با رویکرد اجتماعی فرهنگی نشانگر خلاقیت دانشگاه حکیم سبزواری است.

ایرجی همچنین با اشاره به انتخابات سال آینده گفت: حفظ آرامش جامعه دانشگاهی مهم است و دانشگاه بیش از موعد وارد بحث انتخابات نمی شود.

دانشگاههای منطقه 9 شامل دانشگاههای استان های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی و سمنان است.