رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

افزایش دمای هوا در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

افزایش دمای هوا در خراسان رضوی

رئیس مرکز پیش بینی اداره هواشناسی خراسان رضوی گفت: روند افزایشی دما از امروز در این استان آغاز می شود و تا روزهای پایانی هفته در برخی مناطق به بالاتر از 40 درجه خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی،یحیی قاینی پور افزود: با استقرار جریانات پایدار جوی بر روی خراسان رضوی افزایش دمای هوا در خراسان رضویمیانگین دمای هوا طی روزهای آتی در بیشتر مناطق استان به شکل محسوسی افزایش می یابد.
وی ادامه داد: بیشینه دمای هوای مشهد برای امروز 30 درجه سلسیوس پیش بینی شده که به تدریج افزایش یافته و تا روزهای پایانی هفته جاری به 35 درجه می رسد.
رئیس مرکز پیش بینی اداره هواشناسی خراسان رضوی گفت: در این مدت بیشینه دمای هوا در برخی از مناطق خراسان رضوی و نواحی گرمسیری مانند سرخس به 40 و بالاتر از 40 درجه خواهد رسید.
وی افزود: بارشهای رگباری همراه با رعد و برق که طی روزهای اخیر در نیمه شمالی خراسان رضوی رخ داد در طول امروز به صورت پراکنده در شمال غرب و در نواحی غربی ادامه دارد.
قاینی پور گفت: همچنین طی روزهای پیش روی وزش باد به نسبت شدید تا شدید همراه با گرد و خاک در مناطق مختلف خراسان رضوی پیش بینی می شود.
وی از پیش بینی بارشهای  رگباری در پایان این هفته  روزهای ابتدایی هفته آینده نیز خبر داد.