Skip to Content

افزایش فعالیت کانونهای هلال احمر دانشگاهها

کانون جمعیت هلال احمر و معاونت فرهنگی وزارت علوم در راستای افزایش فعالیت کانونهای دانشجویی هلال احمر تفاهم نامه همکاری امضا کردند.


به گزارش خبرنگار مهر، بعدازظهر امروز سازمان هلال احمر و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در راستای افزایش همکاری های کانونهای دانشجویی هلال احمر تفاهم نامه ای را منعقد کردند.

وحید قبادی دانا- معاون جوانان سازمان هلال احمر گفت: فعالیت در هلال احمر در قسمت جوانان از 5 تا 29 سال آغاز شده و از 29 سال به بعد به صورت سازمان داوطلبان فعالیت می کند مهمترین وظیفه سازمان جوانان هلال احمر سازماندهی و مشارکت جوانان، آموزش و تربیت این جوانان در فعالیتهای امدادی، عام المنفه و بشر دوستانه است.

وی ادامه داد: در کشور ما وظیفه امداد و نجات را دولت بر عهده جمعیت هلال احمر گذشته است و در سال جاری نیز پس از 8 سال جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای شورای حکام انتخاب شد و اکنون رئیس جمعیت هلال احمر در شورای حکام عضو بوده و در تصمیم گیری های صلیب سرخ و هلال احمر تاثیر گذار است.

قبادی دانا گفت: دو میلیون نفر از جوانان در قسمت جمعیت جوانان هلال احمر عضو هستند که مهمترین وظیفه شان آموزش کمکهای اولین و امداد و نجات است.

وی ادامه داد: صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر 7 اصل را سرلوحه کارهای خود قرار داده که می توان به انسانیت، خدمات داوطلبانه، خدمات جهانشمول، یگانگی، بی طرفی و بی غرضی اشاره کرد که برخی از این اهداف است.

معاون جوانان سازمان هلال احمر افزود: 4 هدف اصلی هلال احمر و صلیب سرخ تسکین آلام بشری، حفظ کرامت انسانها، تامین سلامت انسانها، و تلاش برای تامین صلح و دوستی است.

وی به فعالیت کانونها در دانشگاهها اشاره کرد و گفت: این کانونها می توانند با فعالیتهایی انسان دوستانه در دانشگاهها بازوی انسانی معاونین فرهنگی باشند.

ضیا هاشمی - معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم نیز در این باره گفت: ایده ال ما این است که اعضای حاضر در هر کانون هلال احمر به ویژه در دانشگاههای بزرگی مانند تهران، فردوسی مشهد و اصفهان بالای هزار نفر باشند و اگر اتفاقی رخ داد یکی از مراکزی که به سرعت اعلام آمادگی کند کانونهای هلال احمر دانشگاهها باشند.

Authors: خبرگزاری مــهر