سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

افزایش مبتلایان به کرونای انگلیسی در مشهد - نمایشگر محتوای خبر

 

 

افزایش مبتلایان به کرونای انگلیسی در مشهد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد موارد ابتلا به کرونایشناسایی ۶ مبتلا به کرونای انگلیسی در مشهد انگلیسی که تا کنون در مشهد شناسایی شده اند به شش نفر رسید.

دکتر مهدی قلیان در نشست خبری با قدردانی از مشارکت رسانه‌های گروهی در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی سلامت افزود: در دو روز گذشته نخستین فرد مبتلا به کرونای انگلیسی که فرد ۷۰ساله بود و سابقه سفر به خارج از کشور را داشت در مشهد شناسایی شد و به تازگی نیز ۵نفر دیگر پس از انجام تست‌های تشخیصی شناسایی شده اند.

وی گفت: همه افرادی که در ده روز گذشته با بیماران مبتلا به کرونای انگلیسی در ارتباط بودند شناسایی شده اند و تست‌های مربوط برای آن‌ها انجام می‌شود تا در صورت ابتلا افراد در کوتاه‌ترین زمان برای درمان آن‌ها اقدام شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه از مجموع افراد شناسایی شده فقط یک نفر از نزدیکان فرد نخست شناسایی شده بود تصریح کرد: از زمانی که موارد ابتلا کرونای انگلیسی در مناطق مختلف کشور شناسایی شد، با توجه به زائر پذیر بودن شهر مشهد این انتظار برای شناسایی موارد ابتلا به این ویروس در این شهر نیز وجود داشت.

دکتر قلیان با بیان اینکه واگیری کرونای انگلیسی یک و ۷دهم برابر کرونای چینی و شدت واگیری آن نیز از گذشته بیشتر است خاطر نشان کرد: خردسالان و افراد زیر ۲۰سال بیشتر در معرض ابتلا این ویروس قرار دارند که این امر زنگ خطری برای همه گروه‌های سنی است.

وی افزود: میانگین بستری در خراسان رضوی در یک روز گذشته ۱۳۳بیمار مشکوک به کرونا بوده است و در مجموع ۴۸۲بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: آمار فوت ناشی از کرونا نیز در این استان تک رقمی است و در مقایسه با ماه آبان که میانگین بستری ۴۳۰تا۴۵۰ نفر در روز بود در شرایط بهتری است.

وی در خصوص مرحله دوم واکسن کرونا نیز گفت: از فردا مرحله دوم واکسیناسیون مدافعان خط مقدم مبارزه با کرونا آغاز می‌شود و پس از آن دیگر کارکنان بهداشت و درمان و گروه‌های هدف تحت واکسیناسیون قرار می‌گیرند.