Skip to Content

افزایش نسبی دمای هوای خراسان‌رضوی در روزهای آینده

یحیی قاینی پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار کرد: بررسی نقشه‌ها و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی نشان می‌دهد تا ظهر امروز استان خراسان‌رضوی تحت تاثیر سامانه کم ارتفاع تراز میانی جو قرار دارد که در سطح زمین با جریانات جنوبی و نسبتا مرطوب همراه است.

رئیس اداره پیش بینی هوا خراسان‌رضوی افزود: بنابراین امروز در بخش‌هایی از خراسان‌رضوی بارندگی پیش بینی می‌شود.

قاینی‌پور تصریح کرد: تا اواخر امروز به تدریج از برودت هوا کاسته و در روزهای آینده به ویژه دمای حداکثر روزانه در غالب نقاط استان به طور نسبی افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون هوای مشهد نیمه ابری تا تمام ابری همراه با مه رقیق صبحگاهی گاهی با وزش باد و در بعضی ساعات با احتمال بارش پراکنده با کمینه دما یک درجه سانتی‌گراد و بیشینه 10 درجه سانتی‌گراد است.

رئیس اداره پیش بینی هوا خراسان‌رضوی عنوان کرد: در 24 ساعت گذشته شهرستان فریمان با حداقل دمای 3- درجه سانتیگراد سردترین و شهرستان رشتخوار با حداکثر دمای 11+ درجه سانتیگراد گرم‌ترین شهرهای استان خراسان‌رضوی بوده‌اند.

قاینی‌پور بیان کرد: در همین مدت حداقل و حداکثر دمای شهر مشهد بین صفر و 7 درجه سانتیگراد در نوسان بوده و بیشترین بارندگی از ایستگاه هواشناسی بردسکن و به میزان 5 میلیمتر گزارش شده است.

انتهای پیام/

Authors: خبرگزاری تسنیم