سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | پنج‌شنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

افزایش ۳۰درصدی مراجعه سرپایی به مراکز منتخب کرونا در خراسان رضوی - نمایشگر محتوای خبر

 

 

افزایش ۳۰درصدی مراجعه سرپایی به مراکز منتخب کرونا در خراسان رضوی

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مراجعه سرپایی به مراکز منتخب کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی بین ۲۵تا۳۰ درصد افزایش یافته است.

 
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، دکتر محمدحسن درخشان افزود: طی ۲هفته گذشته میزان مراجعه روزانه به مراکزافزایش ۳۰ درصدی مراجعه سرپایی به مراکز منتخب کرونا در خراسان رضوی منتخب کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد هزار و ۳۰۰نفر بوده است که هم اکنون به هزار و ۸۰۰نفر رسیده است.
 
وی اضافه کرد: این در حالی است که نتایج مثبت آزمایش‌های کرونا در بیماران سرپایی مراجعه کننده به مراکز منتخب کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تغییری نداشته است و اکنون نتیجه ۱۲تا۱۳ درصد موارد آزمایش‌ها مثبت می‌شود. 
 
مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون ۴۱مرکز منتخب کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خراسان رضوی برای بیماران سرپایی با علائم مشکوک به کرونا دایر است که حدود نیمی از آن‌ها در مشهد فعالیت دارند و چهار مرکز منتخب کرونا در مشهد به صورت شبانه‌روزی فعال هستند.
 
درخشان افزود: خطر ورود به موج ششم کرونا در خراسان رضوی وجود دارد و باید پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری را در کنار پوشش فراگیر واکسیناسیون رعایت کرد.
 
۸۰درصد جمعیت ۶میلیون و ۸۷۰هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دارند.
 
 
 
Loaded: 0%
 
Progress: 0%
Remaining Time -1:07