Skip to Content

افزایش 2 درصدی نرخ بیکاری در خراسان‌رضوی

افزایش 2 درصدی نرخ بیکاری در خراسان‌رضوی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: نرخ بیکاری در خراسان رضوی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد افزایش یافته است.

خبرگزاری فارس: افزایش 2 درصدی نرخ بیکاری در خراسان‌رضوی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمود احمدی ظهر امروز در حاشیه برگزاری دومین همایش استانی بررسی آسیب‌های شایع در خراسان رضوی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه سال گذشته همایش چالش‌های صنعت و آسیب‌های اجتماعی در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: امسال دومین دوره برگزاری این همایش با موضوع آسیب‌های محیط کسب و کار در حال برگزاری است.

وی یادآور شد: امسال الگوهای موفق در دوره گذشته را به جامعه هدف معرفی کردیم و یکی از مباحث کنترل آسیب‌های اجتماعی درون کار بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به اهمیت مسئله اعتیاد در فضای کسب و کار، تصریح کرد: بحث اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی فراتر از کارگر رفته ‌و خانواده و فرزندان را نیز درگیر کرده است، بنابراین باید شرایط برای ترک اعتیاد فراهم شود.

احمدی بیان کرد: اگر کارگر اعتیاد را کنار گذاشت به محیط کار برمی‌گردد و در غیر این صورت وارد فاز بعدی می‌شویم.

وی اضافه کرد: برای همایش سال آینده نیز از هم‌اکنون برنامه‌ریزی‌های لازم بر اساس نتایج این همایش انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی به نرخ بیکاری در استان اشاره کرد و بیان داشت: نرخ بیکاری در خراسان رضوی 10 درصد بوده به طوری که آمار کشوری 10.7 درصد را نشان می‌دهد.

احمدی با بیان اینکه نرخ بیکاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد رشد داشته است، عنوان کرد: این آمار در فارغ‌التحصیلان و جوانان جویای کار بیشتر بوده و چیزی معادل 25 درصد بوده است.

وی خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند علت روی آوردن به اعتیاد بیکاری است، در حالی که ما موارد بسیاری را داشته‌ایم که اعتیاد را از محل کار شروع کرده‌اند، بنابراین باید فضای کسب و کار را سالم نگه داشت.