Skip to Content

افزایش 34 درصدی حمل بار در محور ریلی شرق

افزایش 34 درصدی حمل بار در محور ریلی شرق

مدیرکل راه‌آهن شرق کشور گفت: میزان حمل بار خالص در هشت ماهه امسال 2 تریلیارد و 235 میلیارد و 44 میلیون و 565 هزار تن کیلومتر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 34 درصد رشد داشته است.

خبرگزاری فارس: افزایش 34 درصدی حمل بار در محور ریلی شرق

به گزارش خبرگزاری فارس از طبس، محمد ابراهیم اقبالی ظهر امروز به مناسبت هفته حمل و نقل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هر کدام از حمل و نقل‌ها ایمنی و خطرات خاص خود را دارد و راه‌آهن از ایمن‌ترین شیوه‌های حمل و نقل بوده و عملکرد ما نیز بیانگر این موضوع است.

وی تصریح کرد: خطوط ریلی تحت نظارت اداره کل راه‌آهن شرق بالغ بر یک‌هزار کیلومتر بوده و بزرگ‌ترین محور را داراست و بیشترین بار ترانزیت کشورهای آسیای میانه از این منطقه است.

مدیرکل راه‌آهن شرق کشور افزود: این اداره کل، حدفاصل کریدور شمال و جنوب کشور بوده و تمام بارهای ترانزیتی و اغلب معادن ایران در منطقه شرق کشور واقع شده و بالا‌ترین وسعت در مسیر بارهای صادراتی، انبوه و ترانزیتی را دارد.

اقبالی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در خارج از کشور به سه نقطه مرزی، منطقه آذربایجان، سرخس و زاهدان وصل هستیم و در محور شرق به زودی به محور هرات در افغانستان وصل خواهیم شد.

وی ادامه داد: محور شرق در حال حاضر به عنوان سکاندار حمل بار و بارگیری است و اداره کل راه‌آهن شرق بالا‌ترین درآمد را برای دولت دارد و این منطقه در کانون توجه مسئولان راه‌آهن قرار گرفته و تاکنون 112 درصد عملکرد داشته و این نشان از توان و موقعیت خوب این اداره کل است.

مدیرکل راه‌آهن شرق کشور ادامه داد: ساخت نمازخانه و سکوهای مسافر در بخش‌های متفاوت در نقاط شرق در دست اقدام است و در راستای نگهداری و توسعه ایستگاه‌ها بالغ بر 100 پروژه داریم که در دست اجرا، مطالعه و در حال افتتاح است.

اقبالی خاطرنشان کرد: میزان حمل بار خالص در هشت ماه امسال دو تریلیارد و 235 میلیارد و 44 میلیون و 565 هزار تن کیلومتر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 34 درصد رشد داشته است.

وی در ارتباط با میزان بار ناخالص در هشت ماه سال جاری تصریح کرد: میزان تن کیلومتر بار ناخالص در این مدت چهار تریلیارد و 20 میلیارد و 929 میلیون و 280 هزار کیلومتر بوده و 33 درصد رشد داشته است.

مدیرکل راه‌آهن شرق کشور گفت: در آمد ما در این ناحیه بالغ بر 50 درصد رشد داشته و میزان بخش مسافر 971 هزار و 740 نفر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد رشد داشته است.