Skip to Content

اقلام مورد نیاز مراکز عمده مصرف کالاهای اساسی تامین‌ شوند

استاندار خراسان‌رضوی گفت: پیش‌بینی و تامین اقلام مورد نیاز مراکز عمده مصرف کالاهای اساسی قبل از فرا رسیدن زمان اوج مصرف ضروری است.

اقلام مورد نیاز مراکز عمده مصرف کالاهای اساسی تامین‌ شوند

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد ،‌ محمدحسین فروزان‌مهر در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای استفاده کامل از ظرفیت شبکه‌های توزیع و مصرف ضروری است و در این راستا برپایی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در مشهد و دیگر شهرستان‌ها و همچنین استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها و بازارهای روز در عرضه کالا، از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

فروزان‌مهر گفت: ایجاد بسترهای لازم برای ذخیره‌سازی کالاهای اساسی، نهاده‌های دامی، غلات، گوشت سفید و قرمز و همچنین تامین میوه شب عید ضروری است.

وی افزود: به منظور جلوگیری از هر گونه اختلال در فرآیند تامین و عرضه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، نظارت باید به صورت مستمر و دقیق اعمال شود.

استاندار خراسان‌رضوی گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های مجامع امور صنفی در کنترل بازار و برخورد با متخلفان از جمله مواردی است که با جدیت دنبال می‌شود و بر این اساس به منظور اعمال سریع و دقیق قانون، هماهنگی‌های لازم با مراجع قضایی نیز به عمل آمده است.

وی اظهار داشت: در امر روان‌سازی فرآیند تولید کالاهای اساسی در استان، مدیران دستگاه‌های اجرایی از تولیدکنندگان حمایت کامل و جدی خواهند داشت.

فروزان‌مهر گفت: استفاده از مباشران خرید و واردات هدفمند کالاهای اساسی مورد نیاز نیز از جمله تمهیداتی است که در جهت تامین به موقع کالا و عرضه آن در سطح بازار، اتخاذ شده است.

وی افزود: برنامه‌ریزی در جهت تولید و تامین کالاهای اساسی باید همواره از دغدغه‌های اصلی مدیران ذی‌ربط باشد.

‌استاندار خراسان‌رضوی ادامه داد: در این راستا، باید در برنامه‌ریزی‌ها نقش و کارکرد تمام عوامل موثر در چرخه تولید، توزیع و مصرف و منافع قانونی آنان در نظر گرفته شود.