رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

آماده باش گروههای پزشکی دارالشفای آستان قدس رضوی و گروه های جهادی دانشگاه رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

آماده باش گروههای پزشکی دارالشفای آستان قدس رضوی و گروه های جهادی دانشگاه رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی،معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی گفت: این گروهها در حالت آماده آماده باش گروههای پزشکی دارالشفای آستان قدس رضوی و گروه های جهادی دانشگاه رضویباش قرار دارند تا در صورت نیاز به مناطق مورد نظر اعزام شوند.

 مصطفی خاکسار قهرودی افزود: هم اکنون گروههای خادم یار رضوی و جهادی این نهاد برای کمک به زلزله زدگان عازم استان کرمانشاه شده اند و در زمینه ‌عیادت از بیماران، توزیع مواد غذایی، آوار برداری، آبرسانی و دیگر خدمات به آسیب دیدگان خدمت می‌ کنند.

او گفت: دفاتر استانی آستان قدس رضوی در همه استان ها کمک های مردم را جمع آوری و برای رفع نیاز حادثه دیدگان به کرمانشاه ارسال می کند.

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی افزود: در 48ساعت گذشته کمک‌ های امدادی مردم خیر شامل مواد غذایی، آب معدنی، پتو، پوشاک و دیگر اقلام با 10دستگاه خودرو به منطقه ارسال و بین آسیب دیدگان توزیع شد.

خاکسار قهرودی با اشاره به انتقال آشپزخانه مرکزی آستان قدس رضوی به قصر شیرین گفت: این آشپزخانه که برای خدمت به زائران اربعین در مهران مستقر بود برای خدمت به مردم مناطق زلزله زده به قصرشیرین منتقل شده است و با تشکیل 2 گروه  آشپزخانه ‌ای در قصر شیرین و شهرستان سرپل ذهاب روزانه بیش از 50هزار پرس غذای گرم تهیه و بین زلزله زدگان توزیع می شود.

نذورات بعضی هیاتهای مذهبی خراسان رضوی هم در مناطق زلزله زده کرمانشاه توزیع خواهد شد.