رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

آمادگی مراکز اورژانس در شرایط ویژه آلودگی هوای مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

آمادگی مراکز اورژانس در شرایط ویژه آلودگی هوای مشهد

مراکز اورژانس بیمارستانی و پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حالت آماده باش درآمدند.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رییس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: با آمادگی مراکز اورژانس در شرایط ویژه آلودگی هوای مشهدتوجه به قرار گرفتن هوای شهر مشهد در وضع ناسالم برای ارائه خدمات مناسب به بیماران، مراکز اورژانس بیمارستانی و پیش بیمارستانی این دانشگاه در حالت آماده باش درآمدند.

شهرام طاهر زاده افزود: بر این اساس آمبولانس های  اورژانس 115شهر مشهد در مناطق پرتردد ( امامیه، خاقانی، خیام شمالی، بلوار سرافرازان، محدوده سمزقند، بلوار چمن، بلوار شهید کریمی و شهرک لشکر) مستقر شده اند.

وی گفت: بیمارستان های  شهر مشهد نیز  برای ارائه خدمات به بیماران تنفسی و قلبی در آمادگی قرار دارند.

رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد، توصیه  کرد: با هدف حفظ سلامت در شرایط آلودگی هوا افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، تنفسی و آسم حتی الامکان از حضور در محیط های باز خودداری  و در صورت اجبار از ماسک استفاده کنند.

طاهر زاده افزود: مردم نیز از روشن کردن آتش در معابر عمومی، سوزاندن لاستیک و یا عملیات قیر گونی خودداری و تا جایی که امکان دارد از وسایل نقلیه عمومی به جای خودروی شخصی استفاده کنند.

وی متذکر شد: مردم مراقب باشند هنگام حضور در جایگاه های سوخت گیری از سر ریز شدن سوخت مورد نیاز خودروی خود جلوگیری و با مشارکت و خود آگاهی از هر رفتاری که به نوعی بر شرایط نامساعد هوا می افزاید خود داری کنند.