رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

امدادرسانی اورژانس به 1500مجروح تصادفات در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

امدادرسانی اورژانس به 1500مجروح تصادفات در خراسان رضوی

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از امدادرسانی به هزار و 500 مجروح تصادفات شهری و جاده ای استان در تعطیلات نوروزی خبر داد.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ،دکتر رضا وفایی نژاد با بیان اینکه امدادرسانی به این مجروحان در قالب طرح امداد نوروزی خراسان رضوی از 25 اسفند گذشته تا روز سوم فروردین جاری صورت گرفته است، افزود: کل ماموریتهای اورژانس 115 طی این مدت حدود هفت هزار مورد بود که هزار و 400 مورد آن مرتبط با سوانح رانندگی است و بقیه امدادرسانی به سایر حوادث و بیماریها را شامل می شود.
وی گفت: در این مدت 250 نفر از مجروحان تصادفات جاده ای در محل حادثه توسط تکنسینهای اورژانس 115 درمان شدند و بقیه توسط آمبولانسهای اورژانس به بیمارستانهای سطح استان خراسان رضوی انتقال یافته اند.

 مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: 30 درصد ماموریتهای اورژانس 115 مرتبط با تصادفات جاده ای طی ایام تعطیلات نوروز و بقیه مربوط به حوادث داخل شهری بوده است.

 او ادامه داد: ماموریتهای اورژانس 115 در خراسان رضوی طی ایام تعطیلات نوروزی تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد افزایش دارد.

 گفتنی است طرح امداد نوروزی اورژانس 115 خراسان رضوی با همکاری شش دانشگاه علوم پزشکی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سطح این استان تا 15 فروردین امسال ادامه دارد.