رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

امسال سعی کردیم تنوع تصویری خوبی از حرم مطهر رضوی داشته باشیم - محتوای خبر

 

 

متن خبر

امسال سعی کردیم تنوع تصویری خوبی از حرم مطهر رضوی داشته باشیم

قائم مقام صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: امسال سعی کردیم تنوع تصویری خوبی از حرم مطهر رضوی داشته باشیم اگر سال های گذشته ما تنها از یک صحن تصویر داشتیم امسال از صحن های دیگر هم تصویر داریم.

علیرضا آینه دار در گفت وگو با خبرنگار فارس در مشهد در رابطه با تغییرات برنامه سحرگاهی با عنوان "بهار مهربانی" اظهار داشت: به این شدت که شما می گویید قبول ندارم، امسال بخش ها و آیتم هایی به این برنامه اضافه شده و بعضی از قسمت ها حذف شده است.
وی ادامه داد: مثلا مسابقه ای که امسال به کمک آستان قدس برگزار می شود سال های قبل به این شکل نبود ضمن اینکه فرمت برنامه سحرگاهی تمام شبکه ها، یک فرمت استودیویی است.
وی با بیان اینکه در برنامه سحرگاهی زمان کمی فرصت داریم و نمی توان مثل برنامه افطار که یک برنامه ترکیبی است به سراغ شهرستان ها رفت، افزود: برنامه سحرگاهی شرایط خاصی دارد، مردم دوست دارند در این زمان کوتاه بیشتر به ذکر و دعا بپردازند.
قائم مقام صداوسیمای خراسان رضوی افزود: امسال سعی کردیم تنوع تصویری خوبی از حرم مطهر رضوی داشته باشیم اگر سال های گذشته ما تنها از یک صحن تصویر داشتیم امسال از صحن های دیگر هم تصویر داریم.
آینه دار با اشاره به اینکه امسال تنوع از صحن های حرم و برگزاری مسابقه یکی از ویژگی های برنامه سحرگاهی است، گفت: سال های گذشته نماز صبح پخش زنده نمی شد اما امسال نماز صبح از حرم رضوی پخش زنده می شود.
وی با گله از مطبوعاتی که یک طرفه این برنامه را نقد کرده اند، عنوان کرد: حتی شبکه های  سراسری برنامه سحرگاهی، حرف های سال های گذشته را می زنند اما کسی به این برنامه ها خورده نمی گیرد.
قائم مقام صدا و سیمای خراسان رضوی اظهار داشت: پخش صحن های حرم مورد توجه مردم است و بسیاری از مخاطبان ما از سراسر کشور به خاطر پخش تصاویر حرم مخاطب برنامه ما هستند، که شاهد آن تلفن  و مستندات مردمی است.
آینه دار با اشاره به محدویت های ساخت برنامه در حرم مطهر رضوی ادامه داد: برنامه ای که در حرم ساخته می شود محدویت هایی دارد و هر آیتمی را نمی توان از آن پخش کرد، زیرا پایه این برنامه، حرم مطهر است و قداست خود را دارد.
وی با بیان اینکه سال های گذشته برای تنوع بیشتر به سراغ زائران حرم مطهر رضوی رفتیم اما مورد استقبال مخاطبان قرار نگرفت، افزود: علاوه بر این محدودیت هایی برای مصاحبه گرفتن در حرم مطهر رضوی وجود دارد که مهم ترین آن ازدحام مردمی است و مانع زیارت دیگر زائران می شود.
قائم مقام صدا و سیمای خراسان رضوی با بیان اینکه با همه این محدویت ها برنامه سحرگاهی می تواند تنوع بیشتری داشته باشد، اظهار داشت: تلاش داریم برای سال های بعد تنوع بیشتری در خصوص این برنامه داشته و به نوعی آن را ارتقا بدهیم.