رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

امضاء‌ تفاهم نامه طرح تکاپو در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

امضاء‌ تفاهم نامه طرح تکاپو در مشهد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، در طرح این تفاهم نامه 23 شرکت و چهار پروژه برای ایجاد 8 هزار شغل درامضاء‌ تفاهم نامه طرح تکاپو در مشهد خراسان رضوی مشارکت دارند و در حوزه تولید  محتوا، نرم افزار، صدور خدمات فنی و مهندسی، ارتقاء و توسعه کاربردی و زیر ساخت فناوری و اطلاعات در خراسان رضوی سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال خواهند کرد.
 این مراسم با حضور فعالان حوزه آی سی تی( فناوری اطلاعات و ارتباطات)‌ کشور و با هدف هم اندیشی سرمایه گذاری وتولید 8 هزار شغل در استان برگزار شد.
 استاندار خراسان رضوی در این مراسم گفت: بیش از 250 شرکت دانش بنیان در استان و حجم قابل توجه سرمایه گذاری در این حوزه از سوی دولت تدبیر و امید فعال شده است و باید از این ظرفیت به وجود آمده در راستای ایجاد اشتغال استفاده شود.

علیرضا رشیدیان افزود: 48 درصد از مجموع نیروهای جویای کار استان را جوانان تحصیل کرده تشکیل می دهند که باید از توانمندی های آنان برای سرعت بخشیدن به روند توسعه مناطق مختلف استفاده شود.
او ادامه داد: مزیت های صنعتی، معدنی، گردشگری، خدماتی و ترانزیتی زمینه بسیار خوبی را برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این استان فراهم کرده است.
به گفته مسئولان استان خراسان رضوی، 120 هزار فرصت شغلی در دولت یازدهم در این استان ایجاد شده است و با بهره برداری از طرح های در دست اجرا تا پایان این دولت 150 هزار فرصت شغلی دیگر نیز ایجاد می شود.
استان خراسان رضوی با مساحت 118 هزار و 854 کیلومتر مربع چهارمین استان بزرگ کشور است که از ۲۸ شهرستان، ۷۰ بخش و ۱۶۴ دهستان تشکیل شده‌ است.

این استان بر اساس آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن (۱۳۹۰)حدود 6 میلیون نفر جمعیت دارد و از این نظر نیز دومین استان کشور است.