رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

امضاء تفاهم نامه همکاری ستاد مبارزه با موادمخدر و صداوسیمای مرکز خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

امضاء تفاهم نامه همکاری ستاد مبارزه با موادمخدر و صداوسیمای مرکز خراسان رضوی

تفاهم نامه همکاری بین ستاد مبارزه با موادمخدر و صداوسیمای مرکز خراسان رضوی به امضاء رسید.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، مدیرکل صداوسیما خراسان رضوی در این نشست گفت: صداوسیما مصممامضاء تفاهم نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی است علاوه بر آگاهی بخشی به اعضای جامعه و خانواده ها که جزو رسالت رسانه ای ماست در خصوص ایجاد امنیت روحی، پیشگیری و مقابله با سوداگران مرگ در استان برنامه سازی و اطلاع رسانی کند.

محسن نصرپور افزایش فعالیت های پیشگیرانه، تلاش برای همراهی افکار عمومی با اقدامات شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر و نیروهای انتظامی، نشان دادن زمینه های همگرایی نظام و جامعه در امر مبارزه با موادمخدر و برجسته سازی نقش پلیس در درمان معتادان به عنوان «پلیس درمان مدار» را از جمله اهداف صداوسیما بر شمرد و افزود: پرداختن به موضوع موادمخدر به طور مستمر و جدی و انعکاس تمام فعالیت ارگانهای دخیل در این موضوع مهم از رسانه استانی در چارچوب الزامات رسانه ای است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان هم در این نشست گفت: هدف از امضای این تفاهم نامه مصون کردن جامعه در برابر آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد و اطلاع رسانی هر چه بیشتر ‏است. ‏

صالحی با تاکید بر اینکه صداوسیما نقش بسزایی در مبارزه با موادمخدر و فرهنگ سازی در این زمینه دارد گفت:برای موفقیت و داشتن خروجی مناسب در حوزه مبارزه با موادمخدر، علاوه بر مسئولان و دستگاه‌های متولی باید رسانه ها و تشکل‌های مردم نهاد در این زمینه احساس مسئولیت کرده و با جدیت بیشتری ورود کنند.

وی با بیان اینکه اعتیاد به موادمخدر یکی از مسائل مهم اجتماعی جامعه امروز است اضافه کرد: کوتاهی در این امر دامن‌گیر تک‌تک آحاد جامعه شده و بدون تردید منجر به سست شدن کانون گرم خانواده‌ها می‌شود و رسانه باید در این حوزه فعالیت بیشتری داشته باشد.

ساخت مستندهای ویژه در حوزه پاکسازی مناطق آلوده از خرده فروشان و معتادان متجاهر، ساخت موشن گرافیک و فیلم های کوتاه و انتشار آن در فضای مجازی و پخش از شبکه  استانی از مهمترین مصوبات و مفاد این تعهد نامه بود.