رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

امکان وارد شدن خدشه به انتخابات در خراسان رضوی در حد صفر است - محتوای خبر

 

 

متن خبر

امکان وارد شدن خدشه به انتخابات در خراسان رضوی در حد صفر است

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت:‌ امکان خدشه درا شدن انتخابات در این استان در حد صفر است

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی ،حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری گفت: با تلاش های انجام شده و سازوکارهای امکان وارد شدن خدشه به انتخابات در خراسان رضوی در حد صفر استموجود قانونی و تلاش دستگاه های مختلف ، امنیت کامل انتخابات تامین شده و امکان وارد شدن خدشه به انتخابات در حد صفر است.

او با بیان این که فضای مجازی در کنار فضای حقیقی به صورت کامل رصد می شود افزود: قضات کشیک آماده خدمت رسانی هستندو از ابتدای آغاز فرآیند تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا تا کنون 50 پرونده تخلف انتخاباتی در این استان تشکیل شده است و همچنان به پرونده های انتخاباتی تا پایان فرآیند انتخابات رسیدگی می شود.

استاندار خراسان رضوی هم از واجدان شرایط شرکت در انتخابات در این استان خواست تا در ساعات اولیه در انتخابات شرکت کنند و رای خود را به صندوق ها بیندازند.

علیرضا رشیدیان در گفت وگو با خبرنگاران افزود: دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا با حضور حداکثری مردم برگزار خواهد شد و مردم بار دیگر حضور پرشوری را به نمایش می گذازند.امکان وارد شدن خدشه به انتخابات در خراسان رضوی در حد صفر است

او با بیان اینکه حضور پرشور مردم در عرصه انتخابات نشانه ای از ظهور عقلانیت و هوش بالای مردم است،افزود: با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده، انتخابات در بهترین شرایط ممکن در حال برگزاری است و تا کنون هیچ گونه مشکل امنیتی به وجود نیامده است.

استاندار خراسان رضوی گفت: اکنون 70هزار نیروی انسانی در خراسان رضوی کار برگزاری انتخابات را بر عهده دارند که بیشتر آنان از فرهنگیان هستند.

رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا صبح روز جمعه همزمان با سراسر کشور در چهار هزار و 573شعبه اخذ رای در شهرها و روستاهای خراسان رضوی آغاز شده است.

انتخابات شوراها در هشت شهر استان به صورت تمام الکترونیکی برگزار می شود و به همین منظور 555 شعبه مکانیزه در این شهرها فعال و هزار و 800 صندوق برای آنها پیش بینی شده است.

براساس اطلاعیه  شماره 16ستاد انتخابات کشور خطاب به اعضای شعبه اخذ رای و نمایندگان فرماندار افراد بی سواد ، روشندلان و افرادی که به هر علت قادر به نوشتن رای خود نیستندمی توانند از فرد مورد اعتماد خود برای نوشتن برگ رای استفاده کنند.