رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

انتشار فراخوان سرود رضوی علیه السّلام - محتوای خبر

 

 

متن خبر

انتشار فراخوان سرود رضوی علیه السّلام

فراخوان سرود رضوی از سوی موسسه آفرینش‌‌های هنری آستان قدس رضوی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیر عامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: با هدف خدمتگزاری به زائران و ارادتمندان انتشار فراخوان سرود رضویآستان قدس رضوی و ایجاد آثاری ماندگار به عنوان نماد شنیداری بارگاه ملکوتی حضرت رضا علیه السّلام، "سرود رضوی" از میان اشعار شاعران انتخاب و تولید می‌شود.

علی ثابت‌ نیا افزود: شاعران و علاقه‌ مندان می‌ توانند اشعار خود را تا 15 تیر 96 به صورت فایل یا نسخه چاپ شده به آدرس الکترونیکی

@anjomanadabirazavi و یا نشانی تلگرام anjoman.razavi@gmail.com به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی ارسال کنند.

او گفت: استفاده از زبان فارسی معیار (غیر محاوره‌ای) در سروده ها، سادگی استفاده از آرایه‌های ادبی، دارا بودن قابلیت تبدیل به سرود و داشتن وزن‌ های کوتاه و متغیر برای تنوع در آهنگ‌ سازی از ویژگی‌های آثار ارسالی باشد.

مدیر عامل موسسه آفرینش‌‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: اشعار ارسالی هم چنین باید گویای این باشد که حضرت رضا علیه السّلام واسطه تقرب به درگاه الهی و ذات اقدس احدیت هستند و در محتوای اشعار به فرزند حضرت زهراء سلام اللله علیها بودن حضرت رضا علیه السّلام و نیز جد حضرت صاحب‌ الزّمان عجّل الله تعالی فرجه الشّریف بودن ایشان اشاره شود.

ثابت‌ نیا افزود: شرکت کنندگان در این فراخوان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 38445142-051 داخلی 110 (انجمن ادبی رضوی) تماس بگیرند.

او گفت: داوران برجسته کشوری اشعار رسیده را بررسی می کنند و آثار منتخب علاوه بر استفاده در طرح "سرود آستان قدس رضوی" هدایای نفیسی دریافت خواهند کرد.