رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

انتشار کتاب پاسخ‌های امام رضاعلیه السّلام به چهل پرسش قرآنی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

انتشار کتاب پاسخ‌های امام رضاعلیه السّلام به چهل پرسش قرآنی

انتشارات آستان قدس رضوی (به نشر) کتاب «پاسخ‌های امام رضا علیه السّلام به چهل پرسش قرآنی» را برای نخستین بار روانه بازار نشر کرده است.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، مرکز خراسان رضوی، انتشارات آستان قدس رضوی (به نشر) که یکی از رسالت های اساسی

انتشار کتاب پاسخ های امام رضا(ع) به چهل پرسش قرآنی خود را انتشار کتاب های معارفی به ویژه مرتبط با سنت و سیره حضرت رضا علیه السّلام قرار داده است، کتاب «پاسخ های امام رضاعلیه السّلامبه چهل پرسش قرآنی» را منتشر کرد.

اکرم دهقان، فاطمه آگهی، زینب آقاگلی‌زاده و لیناسادات حسینی به عنوان گروه پژوهشی دین و معارف زائر در این کتاب در قالب سؤالات و نکات کاربردی، به بیانات امام رضا علیه السّلامدر باب تفسیر قرآن کریم پرداخته‌اند.

گروه پژوهشگران کتاب «پاسخ های امام رضا علیه السّلام به چهل پرسش قرآنی» تلاش کرده‌اند تا آیات و روایاتی گزینش کنند که برای عموم مردم تجربه پذیر بوده و افراد دست کم تجربه‌های ناتمامی از آن‌ها را در زندگی فردی خود با اطرافیانشان داشته‌اند تا در نتیجه بهتر بتوانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

عقیده و باورهایم، عمل و واکنشم، اعمال فردی‌ام و جامعه‌ام عناوین چهار سرفصل اصلی این کتاب است که با بهره‌گیری از حدود 90 منبع معتبر دینی و تفسیری در 199 صفحه  و در قطع رقعی برای نخستین بار منتشر شده است.