Skip to Content

انتصاب جدید در آستان قدس رضوی

با حکم حجت الاسلام گنابادی نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی مدیرعامل جدید شرکت به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) منصوب شد.

انتصاب جدید در آستان قدس رضویبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل و سرپرست به نشر گفت: «به نشر» سنگر صیانت از فرهنگ اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین حجت گنابادی ن‍ژاد با بیان اینکه این مجموعه یکی از سنگرهای صیانت از فرهنگ اسلامی است که با انتصاب به آستان مقدس حضرت رضا(علیه‌السلام) می‌تواند تاثیرگذاری دو چندانی در حوزه فرهنگ کشور و جهان اسلام داشته باشد، افزود: این مجموعه به عنوان یکی از مراکز نشر فرهنگ غنی رضوی می‌تواند راه گشای بسیاری از مسائل فرهنگی در جهان اسلام شود.

وی با اشاره به اینکه «به نشر» می‌تواند با بهره گیری از مزیت انتصاب به آستان قدس رضوی، گام‌هایی موثری در راستای تحقق منشور هفتگانه رهبری معظم به ویژه بند چهارم آن بردارد؛ خاطرنشان کرد: چاپ و نشر محتوای غنی و توزیع متناسب، توجه و رسیدگی به موضوع کمک و دستگیری از محرومان و گسترش کمی و کیفی موضوعات فرهنگ اسلامی از جمله مواردی است که در حوزه چاپ و انتشار کتاب در «به نشر» باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه جبهه فرهنگی مهم‌ترین خاکریز دفاع از مکتب اهل بیت(علیهم‌السلام) است، به تهدیدات و توطئه‌های گسترده نظام سلطه علیه جهان اسلام اشاره و خاطر نشان کرد: امروز جهان اسلام و ارزش‌های اسلامی بیش از هر زمانی مورد هجوم استکبار است و این تهدیدات دیگر تنها معطوف به عرصه نظامی نیست.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی، القاعده و داعش سه مولود شوم استکبار در جهت تامین منافع نامشروع نظام سلطه هستند؛ گفت: این سه مولود شوم استکبار آسایش و امنیت منطقه خاورمیانه را به مخاطره انداخته‌اند و هرچه این گروه‌ها در عرصه نظامی جنایت و کشتار انجام داده‌اند، به میزانی بیشتری در حوزه فرهنگ و افکار به پیکره جامعه اسلامی ضربه وارد کرده‌اند.

وی افزود: شهدای مدافع حرم با فرهنگ جهاد و مقاومت، عزت و افتخار را برای جهان اسلام و شکست و ذلت را برای استکبار به بار آورده‌اند؛ اما باید دانست بخش مهم دیگری از عرصه مبارزه با افکار انحرافی داعش، حوزه فرهنگ و اندیشه است.

حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد با اشاره به تبلیغات گسترده گروه‌ تروریستی تکفیری داعش، تصریح کرد: باید ابعاد فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای این گروه‌های افراطی مورد بررسی قرار گیرد و روش‌های چگونگی جذب نیروی آن‌ها از قلب اروپا برای عملیات انتحاری و تروریستی مشخص و سپس برای مقابله با آن راهکار تدوین شود.

وی با بیان این مطلب که بسیاری از مشکلات امروز جوامع اسلامی به سبب دوری از فرهنگ اهل بیت(علیهم‌السلام) ایجاد شده است؛ تصریح کرد: متاسفانه امروز جوامع مسلمانان از اسماء اسلامی سرشار، اما از رسم‌های اسلامی خالی شده و احیا و حفظ ارزش‌‌ها و مبانی ناب و اصیل اسلامی از وظایف خطیر جبهه فرهنگی است.

درپایان این مراسم این مراسم از جواد محمدزاده مقدم مدیر عامل و سیداحمد میرزاده سرپرست پیشین به نشر قدردانی و حسین سعیدی به عنوان مدیرعامل جدید این موسسه معرفی شد.

حسین سعیدی تاکنون سمت هایی همچون معاون دبیرشورای عالی فرهنگی آستان قدس رضوی، معاون پشتیبانی موسسه فرهنگی قدس و مدیریت پژوهش و برنامه معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی را در سابقه کاری خود دارد.