Skip to Content

انجام هفت جراحی زنده در کنگره میان دوره ای جامعه جراحان ایران

دبیر اجرایی پنجاه و پنجمین کنگره میان دوره ای جامعه جراحان ایران از انجام ۷ جراحی زنده با استفاده از روشهای نوین و پیشرفته در مدت زمان برگزاری این کنگره خبر داد.

انجام هفت جراحی زنده در کنگره میان دوره ای جامعه جراحان ایرانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، دکتر رضا باقری در حاشیه برگزاری پنجاه و پنجمین کنگره میان دوره ای جامعه جراحان ایران و پنجمین کنگره جراحان خراسان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این عمل ها با استفاده از آخرین روش های نوین جراحی در رشته های ارتوپدی، زنان و سرطان روده بزرگ انجام می شود.
وی با بیان اینکه برای نخستین بار است که کنگره ای با حضور ۶۰۰ شرکت کننده در محیط دانشگاهی برگزار می شود، افزود: در مدت زمان برگزاری این کنگره ۱۰۰ سخنرانی و ۲۰ نشست تخصصی در دو بخش جراحی های عمومی و تخصصی برگزار می شود.
دبیر اجرایی پنجاه و پنجمین کنگره میان دوره ای جامعه جراحان ایران گفت: هم اکنون دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیوند کبد، پیوند ریه و پیوند قلب رتبه های برتر کشور را به خود اختصاص داده است.
کنگره میان دوره ای جامعه جراحان ایران به میزبانی مشهد در بیمارستان قائم عجّل الله تعالی فرجه الشّریف در حال برگزاری است.