Skip to Content

اهدای عضو در مشهد به ۱۰ بیمار زندگی دوباره بخشید

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، ابراهیم خالقی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد:‌ در چهارصد و سی و یکمین عمل اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی اعضای زهرا دولت آبادی 32 ساله و حسن محمدزاده 28 ساله به 10 بیمار زندگی دوباره بخشید.

وی گفت:‌ بر این اساس عمل اهدای عضو از اهداکننده مرگ مغزی زهرا دولت آبادی 32 ساله ساکن سبزوار که از بیمارستان امدادی شهید بهشتی سبزوار به واحد فراهم آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شده بود، پس از انجام مراحل تائید مرگ مغزی و رضایت خانواده وی در بیمارستان منتصریه تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

خالقی خاطرنشان کرد:‌ کلیه‌های زنده یاد زهرا دولت آبادی به خانم 27 ساله درگز و آقای 22 ساله ساکن مشهد که سال‌ها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند شد.

وی با اشاره به اینکه زنده یاد زهرا دولت آبادی در بیمارستان نمازی شیراز به آقای 40 ساله از مشهد پیوند شد, افزود:‌ قرنیه‌هایی نامبرده نیز به بیمارستان خاتم الانبیا برای پیوند ارسال شد.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای بیمارستان  منتصریه دانشگاه مشهد تصریح کرد:‌ همچنین در چهارصد و سی و یکمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی حسن محمدزاده 28 ساله که از بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد به واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شده بود، پس از انجام مراحل تائید مرگ مغزی و رضایت خانواده وی در بیمارستان منتصریه تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

خالقی خاطرنشان کرد:‌ کلیه‌های زنده یاد حسن محمد زاده به آقای 48 ساله از تربت حیدریه و آقای 48 ساله ساکن مشهد که سال‌ها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند شد.

وی با اشاره به اینکه کبد زنده یاد حسن محمد زاده در بیمارستان نمازی شیراز به خانم 25 ساله از ارومیه پیوند شد, افزود:‌ قرنیه‌هایی نامبرده نیز به بیمارستان خاتم الانبیاء برای پیوند ارسال شد.

انتهای پیام/ آ

Authors: خبرگزاری تسنیم