سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

اولین فرمانده - تولیدات رادیو

 

 

برنامه های رادیو

اولین فرمانده

Loading the player...

بسم الله الرّحمن الرّحیم

*اوّلین فرمانده*

 

بر اساس گوشه‌ای از زندگی سردار شهید محمّد مهدیّ خادم الشّریعه به روایت سیّد غلام‌رضا امینی از دوستان و هم‌رزمان.

سردار محمّد مهدیّ خادم الشّریعه روز جمعه ۱ خرداد ۱۳۳۷ در شهرستان سرخس در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود؛ دوران ابتدایی را در سرخس به پایان برد و جهت ادامه تحصیل به مشهد عزیمت کرد.

شهید محمّد مهدیّ خادم الشّریعه اوّلین فرمانده تیپ 21 امام رضا علیه السّلام و اوّلین سردار استان خراسان بزرگ بود؛ ایشان به همراه شهدای عزیز دیگری هم چون ولی الله چراغچی، حسن علیمردانی و شهید صاحب الزّمانی و برخی از شهدای سرخس هم‌ چون شهید براتعلی صیاد ازکندکلی، شهید اصغری از کچولی و شهید علیرضا عیار در تنگه چزابه در تاریخ 17 /11/60  رشادت‌ها و دلاوری های زیادی از خود نشان دادند به طوری که سرنوشت جنگ را تعیین کردند.

صبح روز شهادت این سردار، دوستان‌شان به ایشان یک سیب تعارف می‌کنند و ایشان می‌گوید: دلم می‌خواهد از دست رسول خدا در بهشت میوه بگیرم.

سرانجام این اسوه استقامت و فداکاری در مرحله سوم عملیات بیت المقدّس اجر زحمات خود را گرفت و در روز جمعه 31/02/62  مصادف با مبعث پیامبر صلّی الله علیه و آله و سلّم در آغوش شهادت آرام گرفت. شهیدی که هم‌رزمانش به خاطر نظم، تقوا و شجاعتش لقب «مصعب پیامبر» را به او دادند.

خواهر شهيد محمد مهدي خادم الشريعه با اشاره به ۳ جمعه شگفت انگيز در زندگي برادرش چنين مي‌گويد: «سرنوشت محمّد مهديّ در ۳ جمعه مقدّس رقم خورد. به طوري که اوّلين جمعه روز تولّد او بود که با بيست و پنجم ذي القعده و روز دحوالارض (روز پهن شدن و گسترده شدن زمين از کعبه) مصادف شد. شهادتش در روز جمعه، بيست و هفتم رجب و بعثت پيامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم اتفاق افتاد. سومين جمعه نيز تشييع پيکر و خاک سپاري او بود که با چهارم شعبان و ايّام با برکت ولادت امام حسين علیه السّلام و حضرت ابوالفضل علیه السّلام مصادف شد.»

 فرازی از وصیت نامه شهید:

درست است که ما مهمّات کم داریم و آن‌ها مهمّات زیاد دارند ولی خدا از آن‌ها بالاتر است. مهمّات نیست که کار می‌کند بلکه ایمان و عقیده است که کار می‌کند؛ خدا با ما هست و دست خدا بر سر ماست پس هیچ هراسی از دشمن نداشته باشید.

درجات‌شان متعالی و ارواح طیّبه‌اشان شاد: اللّهمّ صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم

تاریخ تولید: 1396

نویسنده و تهیه کننده: عبّاس طاهری

هنرمندان به ترتیب ایفاء نقش: وحید مرکزی، محمّد رضا لبیب، مصطفی جلالی، احمد مینایی، ثمانه هادی، سعید باصری، حامد حبیبی، شاهین نورایی و آرش تقوی

کارگردان: کریم جشنی

صدابردار: امیر دادور

افکتور: جواد احمدی