حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷

آیت الله علم الهدی: امام خمینی رحمت الله علیه نجات بخش دنیا از دیکتاتوری مدرنیسم - محتوای خبر

 

 

متن خبر

آیت الله علم الهدی: امام خمینی رحمت الله علیه نجات بخش دنیا از دیکتاتوری مدرنیسم

به گزاش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های امروز نماز جمعه مشهد با اشاره به ایام رحلت امام خمینی(ره) افزود: امامآیت الله علم الهدی: امام خمینی(ره) نجات بخش دنیا از دیکتاتوری مدرنیسم به جهانیان گفت که  سوسیالیست و لیبرالیست نسخه های انحرافی هستند و نسخه نجات‌ بخش در عرصه سیاست و مدیریت جهانی دین است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: در دوران امام خمینی(ره)، مدرنیته دو نوع تفکر بر اساس ماده‌ پرستی تشکیل داده بود و قدرت دنیا بین این دو قدرت تقسیم‌ شده بود و یک عده پیرو مکتب سوسیالیسم و یک عده پیرو مکتب لیبرالیسم بودند.
آیت الله علم الهدی اضافه کرد: یک جنگ سرد نیز بین آنان درباره سیادت و آقایی دنیا برقرار بود و آن چیزی که در این دو اندیشه قطعی بود، مسئله انزوای دین از عرصه زندگی بشر، سیاست و مدیریت دنیا بود.
علم الهدی خاطرنشان کرد: بنیانگذار کبیر انقلاب با قیام خود دین را از زندان مساجد، حسینیه‌ ها و چهاردیواری معبدها بیرون آورد و بر سیاست های دنیا حاکم کرد.
او با اشاره به جریان تحول ساز در عرصه جهانی بوسیله امام(ره)، از روند فراموشی دیدگاه امام رحمت الله علیه از سوی نخبگان سیاسی داخلی، انتقاد کرد و اظهار داشت: امام مؤسس یک اندیشه بود و هر لحظه دنیا او را بیشتر می‌شناسد ولی اندیشه و تحول سازی او در داخل کشور به وسیله برخی نخبگان سیاسی فراموش می‌شود.