Skip to Content

ایرانیان نمک گیر نعمت الهی وجود بارگاه امام رضا (ع) هستند

ایرانیان نمک گیر نعمت الهی وجود بارگاه امام رضا (ع) هستند

به گزارش روز یکشنبه ایرنا سعید رضاخواه در برنامه نان و نمک اظهارکرد: روزانه قبل از هر کاری آیاتی از کلام الهی را تلاوت می کنم که همین امر سبب جان گرفتن مجدد و چند برابر شدن تلاشم می شود.

وی گفت: انسان برای موفقیت باید در ابتدا توکل به خدا داشته باشد و سپس با تمام جان و دل نهایت تلاش خویش را در راستای کاری که دارد انجام دهد.

ویژه برنامه رمضانی نان و نمک حاصل تلاش برنامه سازان دوربین 7 است که از سال 90 به روی آنتن شبکه آموزش سیما قرار گرفته است .

این برنامه در قالب مستند و با موضوع تاثیرگزاری فرهنگ ماه مبارک رمضان بر اقشار جامعه قصد دارد فعالان آموزش عالی و دانشگاهی را معرفی نماید.

این دانشیار گروه آمار دانشگاه صنعتی امیر کبیر در ادامه در مورد نان و نمک یادآور شد: این وا‍ژه جایگاه وی‍ژه ای در زندگی ما ایرانیان داد.

وی افزود: نان در ابتدا به عنوان یک نعمت الهی است و بر همین اساس اگر از مردم است که باید در قبال آن خدمت کرد و اگر از جانب خداوند است باید شاکر این نعمت شد.

این قاری قرآن ادامه داد: نمک نیز جایگاه خاص خویش را دارد و در اصل نان و نمک واژه هایی هستند که با معرفت و با شکر نعمت باید بدان اشاره شود.

رضاخواه با بیان اینکه همه انسان ها نمک گیر خداوند هستند، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان نیز همه میهمان خداوند هستیم که همین امر سبب ایجاد آرامشی در کل جامعه می شود و تاثیر آن در سفره های افطاری دیده می شود که چگونه با انس، الفت و مهربانی در کنار خانواده ها و دوستان می نشینیم.

یادآور می شود : بررسی نقش ماه مبارک رمضان در جامعه آموزشی در هر برنامه و معرفی یکی از استادان دانشگاه، فعالان مذهبی،علمی و فرهنگی از اهداف برنامه نان و نمک است.

همچنین خادمین مساجد، پیرغلامان و مادران شهدا در مقام معلمینی فداکار در این برنامه تجلیل می شوند.