حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۷

اینک بهار - تولیدات رادیو

 

 

برنامه های رادیو

اینک بهار

 

• تهیه کننده: نادر افشار سعدآباد

• مجری و گویندگان: رفوگران/  شاکری

• گزارشکران سلیمی/  ضیایی/ حسن زاده/  رضازاده

• نویسنده: زمانیان

• دستیار تهیه: قربانی

• آیتم ساز: افشار

• صدابردار: داوود ترشیزی

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

فَانظُرْ إِلَی‌ََّ ءَاثَـَرِ رَحْمَت‌ِ اللَّه‌ِ کَیْف‌َ یُحْی‌ِ الاْ رْض‌َ بَعْدَ مَوْتِهَآ إِن‌َّ ذَ َلِکَ لَمُحْی‌ِ الْمَوْتَی‌َ وَ هُوَ عَلَی‌َ کُل‌ِّ شَی‌ْءٍ قَدِیرٌ

 

پس به آثار رحمت خدا بنگر که چگونه زمین را پس از مرگش زنده می‌گرداند. در حقیقت‌، هم اوست که قطعاً زنده کنندة مردگان است و اوست که بر هر چیزی تواناست‌. (روم‌،آیه 50) 

 

 

*اینک بهار*

بوی باران، بوی سبزه، بوی خاک/ شاخه‌های شسته، باران خورده، پاک

آسمان آبی و ابر سپيد/ برگهای سبز بيد

عطر نرگس، رقص باد/ نغمه شوق پرستوهای شاد

خلوت گرم کبوترهای مست/ نرم نرمک می رسد اينک بهار

خوش به حال روزگار/خوش به حال چشمه ‌ها و دشتها

خوش به حال دانه‌ها و سبزه‌ها/خوش به حال غنچه‌های نيمه‌باز

بهار، جلوه‌گاه پروردگار

بهار، پیام آور تعادل است و اینکه در سایه تعادل، زندگی زیبا می شود. با دیدن بهار، رحمت و محبت خداوند را به یاد می آوریم. در اینکه چشمه مهر ایزد همواره به سوی آدمیان و همه موجودات، سرازیر است و ما اگر او و نشانه‌هایش را فراموش کنیم، او هرگز ما را فراموش نمی کند و با دگرگونی فصل ها نیز به جلوه گری قدرت بی پایانش می پردازد تا شاید دلی به یاد او افتد و به شوق او بتپد و بر اثر تماشای جلوه هایش، اشک شوق از چشمی جاری شود.

ویژه برنامه روز عید، روز سال تحویل در تاریخ سی‌ام اسفند ماه 95  به مدّت 120دقیقه در ساعت 13:00 الی15:00 به طور زنده پخش می‌شود.

آیتم‌های متنوّع: نمایش/ گفتار/ گزارش‌های زنده از حرم مطهّر/ کارشناسی/ تلفن و پیامک/  سرود و موسیقی/ تواشیح و آواز عرفانی (ادعیّه سال نو)/ گفتاررهبری/ سخنرانی     

اطّلاع رسانی و انعکاس فضای با طراوت لحظات طلایی تحویل سال نو، حضور انبوه مردم در حرم مطهّر و مشهد الرّضا علیه السّلام، تکاپوی نزدیک به سال نو برای عزیزان شنونده. هم چنین  پخش مستند و گزارش شهرستان‌ها، ارتباط با مراکز دیگر، کارشناسان و راهیان نور، گرامی‌داشت شهداء و مدافعان حرم و پرداختن به شعار سال و افق تلاش سالانه. 

انشاء الله ارزش و قدر لحظه به لحظه عمر را بدانیم واز آن برکت و بهره ببریم.

سال تولید: 1396