رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

بارش های رگباری در خراسان رضوی افزایش می یابد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

بارش های رگباری در خراسان رضوی افزایش می یابد

مرکز پیش بینی هواشناسی امروز در اطلاعیه ای اعلام کرد: بارش های رگباری از عصر امروز 29 فروردین مجدد در استان آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، در اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان آمده است، طبق تحلیل نقشه‌ها و مدل های هواشناسی از عصر امروز، خراسان رضوی تحت تأثیر امواج سامانه فعال جوی در نواحی غربی کشور قرار می گیرد که پیامد آن وقوع بارش های رگباری شدید است.بارش های رگباری در خراسان رضوی افزایش می یابد

بر این اساس بارندگی که همراه با افزایش شدت وزش باد پیش بینی شده تا روزهای میانی هفته آینده در همه استان ادامه می یابد.

بیشترین حجم بارش ناشی از فعالیت این سامانه جدید جوی برای روز دوشنبه دوم اردیبهشت پیش بینی شده است.

هواشناسی خراسان رضوی همچنین آسمان استان برای روز شنبه آینده را در بیشتر نقاط کمی ابری و در ساعات عصر همراه با افزایش ابر پیش بینی کرد.

در برخی نقاط رگبار پراکنده باران و با حجمی بیشتر در شمال غرب خراسان رضوی رخ می دهد.

همچنین این سازمان پیش بینی کرد: روز شنبه وزش باد به نسبت شدید و گاهی شدید همراه با گرد و خاک به ویژه نوار شرقی و شمالی خراسان رضوی را فرا می گیرد.

جمعه 30 فروردین نیز آسمان خراسان رضوی قسمتی ابری توام با افزایش ابر پیش بینی شده و بارش های رگباری در نواحی مرتفع همراه با رعد و برق و احتمال بارش تگرگ رخ می دهد.

بر این اساس در روزهای شنبه تا دوشنبه هفته آینده آسمان خراسان رضوی نیمه ابری همراه با وزش باد شدید لحظه ‌ای، افزایش ابر و رگبار باران توام با رعد و برق و در برخی نواحی نیز تگرگ پیش بینی می شود.