رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۸

بارش و سرما در راه خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

بارش و سرما در راه خراسان رضوی

با نفوذ سامانه بارشی از ظهر امروز 19 دی ماه بارشهای رگباری باران و برف همراه با افت دمای هوا و وزش باد شدید خراسان رضوی را فرا می گیرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساسبارش و سرما در راه خراسان رضوی تحلیل نقشه ها و مدلهای هواشناسی فعالیت سامانه بارشی برای امروز و فردا در خراسان رضوی پیش بینی شده است، این سامانه امروز در نیمه جنوبی و فردا در نیمه شمالی استان فعال خواهد بود.

یحیی قاینی پور افزود: بر این اساس وقوع بارشهای رگباری در برخی از مناطق نیمه جنوبی خراسان رضوی همراه با رعد و برق با احتمال آبگرفتگی در نواحی مستعد دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: همچنین میزان وزش باد طی امروز و به ویژه فردا در سطح استان شدید پیش بینی شده لذا احتمال خسارت از این ناحیه در برخی از مناطق وجود دارد.

وی به افت دمای هوا نیز اشاره و بیان کرد: روز پنجشنبه 20 دی ماه کاهش محسوس دما به میزان هفت درجه به ویژه در نیمه شمالی خراسان رضوی همراه با بارشهای پراکنده باران و برف، تشکیل مه و همچنین کاهش دید رخ می دهد.

قوچان با کمینه دمای سه درجه زیر صفر و تایباد با بیشینه دمای 16 درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی در طول 24 ساعت گذشته بوده اند.