Skip to Content

بارندگی‌ها در کشور ۲۲ درصد کاهش یافت

بارندگی‌ها در کشور ۲۲ درصد کاهش یافت

مدیرعامل آبفای کشور گفت: در زمستان امسال شاهد کاهش ۲۲درصدی بارندگی‌ها در کشور هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، حمیدرضا جانباز در بازدید از پروژه‌های آبرسانی بجستان اظهار داشت: در کشور به‌لحاظ منابع آبی تأمین کننده آب شرب، در وضعیت مناسبی قرار نداریم.

وی افزود: در زمستان امسال شاهد کاهش 22درصدی بارش‌ها در کشور نسبت به سال گذشته بودیم به‌طوری که از هم اکنون نگران تأمین آب شرب شهرها و روستاها در تابستان سال آینده هستیم.

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور ادامه داد: با توجه به وضعیت آبی کشور، ما باید زیستن در شرایط کم‌آبی را فرابگیریم.

نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی، از خدمات و تلاش‌های مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی در راستای تأمین آب شرب سالم و بهداشتی برای مردم روستاهای بجستان قدردانی کرد.

محمد رجائی در ادامه خواستار توجه بیش از پیش به روستاهایی که با تانکر سیار آبرسانی می‌شوند، شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی نیز با ارائه گزارشی از وضعیت آب شرب روستایی استان، گفت: در حال حاضر از جمعیت 16هزار نفری روستایی بجستان، حدود 15 هزار و 700 نفر تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارند.

محمد دانشگر ادامه داد: امسال 6 پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان بجستان در حال اجرا است که با بهره برداری از آنها، شاخص برخورداری آب شرب روستایی این شهرستان به بیش از 80 درصد می‌رسد.