Skip to Content

بازدید استاندار خراسان رضوی از پشت صحنه تولید تله فیلم سهراب + تصاویر

استاندار خراسان رضوی از مراحل تولید تله فیلم سفر سهراب، دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی علیرضا رشیدیان در حاشیه ی این بازدید ضمن گفتگو با عوامل ساخت این تله فیلم اظهار داشت: این استان به دلیل وجود هنرمندان، مفاخر و تولیدات سینمایی و انیمیشن در کشور از جایگاه بالایی برخوردار است که باید از این ظرفیت برای معرفی قابلیت های این خطه در عرصه های مختلف استفاده کنیم.

وی افزود: خراسان رضوی دارای تمدنی کهن و چند هزار ساله و خاستگاه ادیبان، شاعران، نام آوران و هنرمندان به نامی بوده و هست که آوازه ی آن ها در سطح جهان گسترده است که باید با استفاده از ظرفیت هنر برای معرفی بهتر آنان تلاش کرد.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که هنر زیباترین روش برای انتقال فرهنگ به شمار می رود؛ گفت: در این میان سینما زبانی گویا و ابزاری مناسب برای ارتباط برقرار کردن با فرا و ورای مرزها است.

رشیدیان با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، تاکید کرد: انتظار این است که هنرمندان به ویژه خراسانی ها، از این فرصت برای معرفی ظرفیت های منحصر به فرد مشهد مقدس، به دنیا، استفاده کنند.

وی با بیان این که مقدمات راه اندازی موزه ی سینما در محل رباط طرق، انجام شده است؛ از عموم هنرمندان خراسانی برای تکمیل آن، دعوت کرد.

استاندار خراسان رضوی گفت: بر اساس توافقات صورت گرفته با وزارت ارشاد، در کنار جشنواره ی فیلم فجر، جشنواره ی فیلم های دینی و معنا گرا نیز با محوریت مشهد مقدس، برگزار خواهد شد که با توجه به حجم مخاطب آن باید از این فرصت نیز برای معرفی توانمندی های هنری و فرهنگی استان، استفاده کنیم

درادامه مدیر کل صداوسیمای خراسان رضوی گفت کیفی سازی پیام در صداوسیمای خراسان رضوی در همه حوزه ها بر اساس فرهنگ بومی ، داشته های محلی و آداب ورسوم در حال انجام است

نصرپور افزود : محورهای برنامه سازی در صداوسیمای خراسان رضوی براساس ترویج و توسعه فرهنگ رضوی ، مسجد محوری ، ترویج فرهنگ دفاع مقدس ، اقتصاد مقاومتی و موضوع جوانان است.

گفتنی است؛ این تله فیلم یکی از تولیدات سیمای مرکز خراسان رضوی است وموضوع تله فیلم نیز ازاین قرار است که:

    سهراب، جوان سوارکار روستاییست که اسب اصیل و بومی (یورقه) به نام طوفان دارد، که از پدر تازه درگذشته اش به او ارث رسیده.او نامزدی دارد به نام محبت، پدر محبت با توجه به وضعیت بیکاری و بی پولی سهراب قصد دارد خواستگار های دیگر را نیز به خانه راه دهد.سهراب که نمیخواهد محبت را از دست بدهد علیرغم اینکه اسبش طوفان را خیلی دوست دارد اما به ناچار تصمیم می گیرد آن را بفروشد. مادر سهراب مخالف این کار است و به او یاد اور می شود که این اسب یادگار پدرش و مایه ی ابروی خانواده است. سهراب صبح زود خانه را به قصد فروش اسب به سوی شهر حرکت میکند اما در راه اتفاقاتی عجیبی برایش رخ میدهدد ......

تهیه کننده و کارگردان این تله فیلم جواد علیزاده است....

گفتنی است در این بازدید مدیر کل ارشاد استان و رئیس حوزه هنری به همراه تعدادی از معاونین و مدیران و همکاران صدا و سیمای خراسان رضوی در محل تصویربرداری این تله فیلم حضور داشتند.