رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

بازدید رییس رادیوتلویزیون های غرب افغانستان از صداوسیما خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

بازدید رییس رادیوتلویزیون های غرب افغانستان از صداوسیما خراسان رضوی

رییس رادیو تلویزیون های غرب افغانستان با مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.

رییس رادیوتلویزیون های  غرب افغانستان دربازدیدازمرکز ودر دیدار با مدیرکل صدا و سیما گفت:هدف اول من از سفر به مشهد زیارت امام  رضا (ع) بود و همچنین بحث و تبادل نظر درباره نحوه ی همکاری با صدا و سیما خراسان رضوی برای ساخت و تولید برنامه های تلویزیونی است.

وی افزود: برنامه های مرکز خراسان رضوی برنامه های بسیاری خوبی است و ما از پخش این برنامه ها در تلویزیون خود استقبال می کنیم.

عبدالعزیز صادقی همچنین گفت: مردم افغانستان از برنامه های رادیو دری تولید شده در خراسان رضوی استقبال خوبی کرده اند.

مدیر کل صدا و سیما هم در این دیدار گفت: با توجه به اهمیت و ضرورت حفظ و تقویت وحدت جهان اسلام و پیشگیری و مقابله با دشمنان اسلام که در پی ایجاد تفرقه بین اهل سنت و تشیع هستند باید در تولیدات دو مرکز رسانه این موضوع مورد توجه ویژه باشد . صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی در مسیر تولید برنامه با موضوع تحکیم وحدت امت اسلام آمادگی همکاری لازم دارد .

محسن نصر پور همچنین افزود: اقدام برای فعالیت مشترک رسانه ای برای جمعیت قابل توجه عزیزان مهاجر افغانستانی ساکن مشهد ، قابل توجه و مهم می باشد . صدا و سیمای خراسان رضوی آمادگی دارد برنامه های تولیدی مناسب خود بویژه تولیدات فرهنگی را برای بهره برداری و پخش در اختیار تلویزیون ولایت هرات قرار دهد .

وی گفت:  رویداد بزرگ فرهنگی "مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام" بستر و فرصت مناسبی برای گسترش فعالیت ها و اقدامات مشترک دو مرکز رسانه ای دو کشور می باشد . صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی آمادگی دارد تا تجربیات رسانه ای خود در حوزه های تولیدی ، خبری و فنی را در اختیار همتایان خود در ولایت هرات قرار دهد . ظرفیت رادیو "دری " که گستره پخش وسیعی داشته و از مخاطبان بسیاری برخوردار می باشد می تواند مورد توجه قرار گیرد .

وی همچنین گفت:با توجه به جایگاه و توسعه رسانه های نوین و شبکه های مجازی ، این بسترها ظرفیت مناسبی برای تعامل هر چه بیشتر رسانه ای دو استان می باشد .تبادل اندیشه و فکر و کارشناسی و هم اندیشی مورد نظر دو طرف بویژه در راستای گسترش روابط و ارتقا سطح همکاری های حوزه های فرهنگی مورد تاکید می باشد .

در پایان این دیدار قرار شد تفاهم نامه ی برای همکاری بیشتر دو طرف در چند روز آینده امضا شود.