Skip to Content

بازدید سرزده مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی از بازار دام سنگین مشهد

بازدید سرزده مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی از بازار دام سنگین مشهد

تب برفکی، پای مدیرکل دامپزشکی استان را به بازار دام سنگین مشهد باز کرد.

خبرگزاری فارس: بازدید سرزده مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی از بازار دام سنگین مشهد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره‌کل دامپزشکی خراسان رضوی، مجید روحانی‌نژاد در این بازدید از تمام فعالان عرصه دام خواست تا نهایت دقت و تلاش خود را به کار بسته، از هرگونه جابجایی دام بدون مجوز دامپزشکی خودداری کرده و از تردد هرگونه خودرو و افراد متفرقه به واحدهای دامداری تحت پوشش جلوگیری کنند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی در حاشیه این بازدید اظهار داشت: بازارهای دام به لحاظ ساختار خاص خود هم می‌توانند فرصت تلقی شده و هم تهدیدی برای سلامت باشند.

بهروز خسروی‌نیا، رئیس شبکه دامپزشکی مشهد نیز گفت: هرگاه بازارهای دام همسو با ضوابط و ساختارهای مورد تائید دامپزشکی ایجاد و خدمات‌رسانی کنند فرصتی برای تامین دام و فرآورده‌های خام دامی بهداشتی، ایجاد اشتغال و افزایش تولید هستند و هرگاه مغایر با اهداف و رسالت‌های دامپزشکی فعالیت کنند، تهدید بزرگی برای سلامت دام و جامعه انسانی خواهند بود.

وی گفت: هدف دامپزشکی در بازارهای دام به حداقل رساندن مخاطرات برای دام‌ها و انسان‌ها و توجه به صنعت دامپروری و بهداشت دام است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 32 کانون تب برفکی در استان شناسایی شده و اقدامات قرنطینه‌ای و امنیت زیستی دامپزشکی در این کانون‌ها اعمال شده است.