جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

بازدید مدیرکل مرکز خراسان رضوی بهمراه معاون استاندار و فرماندار مشهد، مدیرکل ارشاد اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی استان، قائم مقام مرکز و معاون سیما از مراحل تولید سریال "مرثیه" (سرزده) - نمایشگر محتوای خبر

 

 

بازدید مدیرکل مرکز خراسان رضوی بهمراه معاون استاندار و فرماندار مشهد، مدیرکل ارشاد اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی استان، قائم مقام مرکز و معاون سیما از مراحل تولید سریال "مرثیه" (سرزده)

تصویربرداری مجموعه نمایشی "مرثیه"(سرزده) با بازی علی انصاریان، نسرین ذبیحی، رامبد شکرآبی و... در صداوسیمای مرکز خراسان رضوی جهت پخش در لیالی قدر به پایان رسید.

رضا و اصلان از دوستان قدیمی و هم رزم در کشتی چوخه هستند. رضا یکی از پلیس های موفق در یگان ویژه مشهد می باشد ولی متاسفانه اصلان به واسطه شرایط خانوادگی که داشته به سمت کارهای خلاف سوق پیدا کرده و بعد از گذراندن دوران حبس از زندان آزاد می شود و می خواهد در شب ۱۹ رمضان و شب های قدر توبه کرده و به اهالی محل بگوید که از این به بعد می خواهد راه درست را در پیش بگیرد. اما در شب قدر چند سرقت از مغازه های مختلف انجام می شود. این در زمانی است که شهر در بالاترین سطح امنیتی وجود دارد و همه درگیر ویروس کرونا می‌باشند. رضا(مجید واشقانی) بنا به وظیفه محوله مجوز عزاداری را برای سلامتی مردم لغو می‌کند و از این رو اصلان(رامبد شکرآبی) مسبب به هم خوردن مراسم عزاداری را رضا دانسته و پس ازآن در صدد انتقام ازاو می افتد...

اینها بخشی از داستان مجموعه نمایشی "مرثیه" (سرزده) می باشد که در صداوسیمای خراسان رضوی مراحل تصویربرداری آن به پایان رسیده و اکنون در مرحله تدوین است. این مجموعه به تهیه کنندگی  و کارگردانی بهادر اسدی برای پخش در لیالی قدر درنظر گرفته شده است.

"مرثیه"(سرزده) که این روزها آخرین مراحل تدوین را پشت سر می گذارد در 6 قسمت از بازیگران بنام بهره برده است.بخشی از بازیگران این مجموعه: علی انصاریان، مجید واشقانی، رامبد شکرابی، عبدالرحیم نوروزی، نسیم ادبی، نسرین ذبیحی، رویا میر علمی، کوروش رحمانی، امیر بهادر اورعی و کیمیا خلج، یاشار هاشم زاده، مریم مومن، فائزه علی آبادی با ایفای نقش خردسالان: نیکا دل یاحقی،ریحانه ابوترابی هستند.

لوکیشنهای اصلی این مجموعه داخل شهر مشهد بوده و اماکنی همچون هتلها چندین خانه و خیابان ها محل وقوع داستان این مجموعه است. این مجموعه به همت صداوسیمای مرکز خراسان رضوی و شبکه 1 سیما با مشارکت سیمای استانها تولید شده است.

محسن نصرپور مدیرکل مرکز خراسان رضوی  بهمراه معاون استاندار و فرماندار مشهد، مدیرکل ارشاد اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی استان، قائم مقام مرکز و معاون سیما از مراحل تولید این سریال بازدید کردند. مدیر کل صداوسیمای مرکز خراسان رضوی طی سخنانی ضمن خیر مقدم و عرض خسته نباشید به بهادر اسدی و هنرمندان مینی سریال "مرثیه"(سرزده) که برای مردم در این شرایط سخت و درگیری ها و شیوع ویروس منحوس کرونا در مشهد مقدس حضور پیدا کرده اند با اشاره به اهمیت قالب نمایش گفت: به فرمایش مقام معظم رهبری اثرگزارترین و جذابترین ساختار ارائه پیام ساختار نمایشی بوده و نیاز اصلی جامعه است. وی همچنین به اهتمام مرکز خراسان رضوی در تولید برنامه های داستانی همچون سریال و تله فیلم اشاره کرد و بیان داشت: علیرغم تنگناهای موجود ساختار نمایش اولویت اول ما بوده و به این ساختار توجه ویژه داریم و صداوسیمای خراسان رضوی در سال جدید چند تله فیلم و سریال در دست تولید دارد و در این راه همکاری بیشتر دستگاههای اجرایی استان را طلب می نماییم تا بهتر بتوانیم مشکلات و معضلات استان بویژه حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی را منعکس نماییم.

در این دیدار بهادر اسدی تهیه کننده و کارگردان "مرثیه"(سرزده) ضمن تشکر از تامین اعتبار به موقع و حمایت های همه جانبه مرکز خراسان رضوی در تولید این سریال فرایند تولید "مرثیه"(سرزده) را بسیار خوب توصیف کرده و آنرا جذاب و ارزشمند نامید که در شبهای ماه مبارک رمضان و لیالی قدر از شبکه خراسان رضوی و شبکه یک سیما بطور همزمان پخش خواهد شد.

در مجموعه نمایشی "مرثیه"(سرزده) علیرضا ابوترابی به عنوان مشاورکارگردان و ناظر کیفی، زامیاد سعدوندیان نویسنده، مهدی چراغی مجری طرح، مینا صفریان مدیر مالی، احمد گودرزی مدیر فیلمبرداری، شهرزاد عقیقی طراح گریم، منیره ملکی طراح لباس، احمدرضا آخوندزاده طراح صحنه، سعید غلامی دستیار کارگردان، نوید توحیدی مقدم  تدوینگر، سیامک دورانی برنامه ریز و نگار پورسعید با عنوان عکاس بهادر اسدی را در این پروژه همراهی می کنند.

بهادر اسدی کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و سال 1386 در سریال کابوس به کارگردانی سیروس مقدم به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است. از مهم‌ترین آثار بهادر اسدی می‌توان به کارگردانی تله فیلم دانگل(حفره)، فعالیت در سریال کیلومتر‌ 14، سریال کابوس، سریال لالایی برای بیداری و ریکاوری اشاره کرد