رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

بازدید مدیر کل صدا و سيما مرکز خراسان رضوی از پارک علم و فن آوری - محتوای خبر

 

 

متن خبر

بازدید مدیر کل صدا و سيما مرکز خراسان رضوی از پارک علم و فن آوری

مدیر کل صدا و سيما مرکز خراسان رضوی به همراه معاونان خود از پارک علم و فن آوری بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سيما، مرکز خراسان رضوی، رئیس پارک علم و فن آوری خراسان رضوی در این بازدید گفت: خراسان رضوی بازدید مدیر کل صدا و سيما مرکز خراسان رضوی از پارک علم و فن آوریبه عنوان سومین استان کشور پس از تهران و اصفهان در حوزه دانش بنیان مطرح است و 510 شرکت دانش بنیان و فن آور در سطح این استان فعالیت می کنند.
دکتر رضا قنبری افزود: 205 شرکت دانش بنیان به همراه 305 شرکت فن آور در خراسان رضوی فعال هستند که 305 شرکت فن آور و دانش بنیان زیر مجموعه پارک علم و فن آوری خراسان رضوی هستند.
وی گفت: 8 مرکز رشد در حوزه های مختلف همچون نفت و گاز، کشاورزی و فن آوری زیارت در این پارک فعالیت دارند و هم اکنون 30 هزار متر مربع زمین با 10 برابر سرمایه گذاری در این پارک صورت گرفته است .
مدیر کل صدا و سيما خراسان رضوی هم در این دیدار جوانان و نخبگان شاغل در این مراکز را سربازان توسعه کشور عنوان کرد و گفت: جوانان دانشمند و کار آفرینان، همچون ثروت هایی برای ارتقاء اقتصاد، فرهنگ و نوآوری در کشور هستند.
محسن نصرپور افزود: در 4 دهه گذشته کارهای خوبی در کشور انجام شده و اراده و عزم ما به عنوان رسانه ملی و شما بعنوان سربازان توسعه، نشان دادن این فعالیت ها و تحولات چشم گیر در کشور است.
وی در این دیدار از شرکت های دانش بنیان پیمان خطوط شرق تولید کننده اتوماسیون کنترل در صنعت برق، شرکت سامانه های دقیق نوین افزار سازنده دستگاههای برش لیزر فایبر، ماشین سی ان سی چند پروسه، شرکت کاران طراح و تولید کننده تست انواع اتصالات الکتریکی در حوزه های هوایی، دریایی، ریلی، پزشکی و صنعتی و شرکت ساخت نرم افزارهای جامع مدیریت منابع مالی بازدید کرد.
در این دیدار طرفین تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.