Skip to Content

بازدید معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور از پالایشگاه خانگیران

معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور به همراه مدیران و کارشناسان HSE وزارت نفت، از شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد بازدید کردند.

رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ افزود: این بازدید با هدف ارزیابی آمادگی مدیران و کارکنان پالایشگاه در برابر مخاطرات مختلف از جمله نشت گاز ترش و آسیب پذیری شبکه رایانه ای پالایشگاه در برابر حملات سایبری انجام گردید.

سید اسماعیل قادری افزود: در این بازدید گزارشی از خطرات گاز ترش و اقدامات انجام شده جهت افزایش آمادگی کارکنان برای مقابله با شرایط اضطراری ناشی از انتشار این گاز ارائه گردید.

وی اظهارداشت: ارائه آموزش های ایمنی، بهداشت و محیط زیست به نفرات پیمانکار و رسمی از مهمترین اقدامات واحد HSE این شرکت بوده و علاوه بر آن سیستم های تشخیص گاز و آتش در واحدهای عملیاتی، گاز سنج های پرتابل همراه نفرات، ماسک فرار و دستگاه های تنفسی نیز برای شناسایی گاز ترش و کاهش اثرات آن بر کارکنان در این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.

قادری ادامه داد: در این بازدید کارشناسان سازمان پدافند غیر عامل از واحد فناوری اطلاعات این شرکت بازدید بعمل آورده و اقدامات انجام شده برای جلوگیری از حملات سایبری را مورد ارزیابی قرار دادند.

رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست پالایشگاه خانگیران یادآور شد: پس از ارائه گزارش کارشناسان سازمان پدافند غیر عامل، مطیعی معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور از اقدامات انجام شده در این مجتمع گازی برای مقابله با شرایط بحرانی ناشی از نشت گاز ترش تقدیر بعمل آورد و وضعیت شبکه رایانه ای پالایشگاه در برابر حملات سایبری را مثبت ارزیابی کرد.