Skip to Content

بازی کلاه نمدی کریم‌آباد رشتخوار ثبت ملی می‌شود

رییس میراث فرهنگی و گردشگری رشتخوار گفت: پرونده ثبت بازی محلی کلاه نمدی کریم آباد به عنوان یکی از آثار معنوی شهرستان رشتخوار جهت ثبت در فهرست آثار ملی کشور در دست اقدام است.

محمود با‌عقیده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، اظهار کرد: باز ی کلاه نمدی یک بازی دست جمعی است که هنوز در بین اهالی روستای کریم آباد خصوصا جوانان طرفداران زیادی دارد و این بازی نشاط آور معمولا در عصرها در این روستا برگزار می‌شود.

وی گفت: به منظور زنده نگه داشتن سنت‌های گذشته از جمله بازی‌های محلی این اداره در پی کشف اطلاعاتی در مورد آداب و سنن گذشته و بازی‌های بومی موجود است که برای اولین بار از روستا تاریخی کریم آباد این امر پیگیری می‌شود.

رییس میراث فرهنگی و گردشگری رشتخوار اظهار کرد: این بازی در حال حاضر در قلعه تاریخی کریم آباد هر هفته برگزار می‌شود که شور و نشا ط خاصی در این روستا طنین انداز می‌شود.

باعقید‌ه خاطرنشان کرد: قلعه تاریخی کریم آباد که یکی از آثار ثبت شده در فهرست ملی شهرستان رشتخوار است در پنج کیلومتری رشتخوار قرار دارد.

وی گفت: این قلعه با مساحتی در حدود 800 متر مربع یکی از سالم‌ترین قلعه‌های تاریخی استان خراسان است که در بافت اصلی آن هیچ‌گونه دخل وتصرفی نشده است.

انتهای پیام

Authors: ISNA News Feed