سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | پنج‌شنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

بالا خیابون پایین خیابون - زوج جهانگرد - نمایشگر پاتکست

 

 

بالا خیابون پایین خیابون - زوج جهانگرد

وقتی از زبان مشهدی‌های قدیمی که برکت شهر هستنند، عبارت بالا خیابون، پایین خیابون را می‌شنویم، خیلی زود می‌فهمیم که منظور همان ۲ خیابان اصلی مشهد قدیم‌ است که امروزه با نام خیابان مرحوم آیت‌ الله شیرازی و خیابان شهید نوّاب صفوی اعلی الله تعالی مقامهما شناخته‌ و هر دو هم به حرم مطهّر رضوی ختم‌ می‌شوند و هنوز هم با همان نام‌های قدیمی پیوندی ناگسستنی دارند. خیابان‌هایی که تاریخی به گستره‌ی توسعه‌ی مشهد در دل دارند و روایتگر شیدایی‌ها و زمزمه‌های عاشقانه‌ی قلوب پر تپش زوّار حضرت ثامن‌الأئمه علیه‌ السّلام هستند که دست ادب بر سینه می‌گذارند و در محضر خورشید هشتم علیه‌ السّلام زندگی خود را متبرّک‌ می‌کنند.
 
بالا خیابون، پایین خیابون برنامه‌های عصرگاهیِ صدای خراسان رضوی  است. این برنامه در فضایی شاد و بانشاط به طور زنده و مستقیم مهمان و هم میزبان شما عزیزان است.
 
تکثیر و تسهیم لبخند و ایجاد نشاط عصرگاهی برای شنوندگان، بیان امر به معروف و نهی از منکر به زبان طنز، کمک به ارتقاء فرهنگ شهروندی و ترویج فضایل اخلاقی در اجتماع از اهداف این برنامه‌ی عصرگاهی است.
 
برنامه‌ی بالا خیابون، پایین خیابون بخش‌های متنوّع و سرگرم‌کننده‌ای به شرح زیر دارد:
 
کوچه‌ی سلام/ ابراز ارادت به حضرت امام رضا علیه‌ السّلام
 
چراغ راهنما/ گفت و گوی موضوعی با کارشناس
 
پیاده رو/  گفت و گوی گزارشی با شهروندان
 
حکایت های شیرین پارسی و بن بست عاشقی/ ۲ بخش نمایشی طنز
 
کوچه‌ باغ/ گفت و گوی گزارشی با شهروندان روستا یا شهرستان‌های استان
 
سه راه ادبیات/ معرّفی کتاب
 
برنامه‌ رادیویی عصرانه با عنوان بالا خیابون، پایین خیابون از شنبه الی چهارشنبه ساعت 18الی 19:30 به مدّت ۹۰ دقیقه شما را مهمان و هم میزبان است.
که این برنامه قسمتی از نمایش طنز رادیویی می باشد .

دانلود
آخرین مطالب