رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۸

باید تلاش کرد فرهنگ بومی و دینی به یکدیگر نزدکیتر شود - محتوای خبر

 

 

متن خبر

باید تلاش کرد فرهنگ بومی و دینی به یکدیگر نزدکیتر شود

صد و بیست و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی

 
در صد و بیست و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی که با حضور نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه مشهد مقدس حضرت آیت الله علم الهدی برگزار شد، ضمن رونمایی از پوستر نخستین جشنواره تولیدات رادیویی زیارت که مزین به تصویر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گردیده، اعلام شد جایزه ویژه جشنواره با نام شهیدقاسم  سلیمانی به بهترین اثر در زمینه معارف اهل بیت علیهم السلام و شهدای مدافع حرم تعلق خواهد گرفت.
 نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در این جلسه گفت باید تلاش کرد فرهنگ بومی و فرهنگ دینی به یکدیگر نزدیک‌تر و همسو شود . 
آیت الله علم الهدی همچنین همکاری بیشتر استانداری و اختصاص بودجه های فرهنگی استان به صدا و سیمای خراسان رضوی برای گسترش پهنه دریافت رادیو زیارت از طریق موج اف ام و راه اندازی شبکه تلویزیونی زیارت را در آینده خواستار شد.
محسن نصر پور مدیر کل صدا و سیما و رئیس نخستین جشنواره تولیدات رادیویی زیارت گفت: این جشنواره با اهدافی مانند گسترش فرهنگ زیارت، برجسته سازی جایگاه اهل بیت (ع) به ویژه امام رضا (ع) و شناسایی استعدادهای جدید در استان و کشور در موضوع زیارت برگزار می شود و شامل بخش های «برنامه‌های ساده و ترکیبی»، «نمایش»، «خبر»، «موسیقی و نغمات»، «پژوهش ونویسندگی» و «فضای مجازی» است و شرکت کنندگان مجاز به ارسال سه اثر در هر یک از هفت بخش جشنواره هستند. ضمن آن که در خصوص زمان تولید این آثار محدودیتی وجود ندارد، فقط بخش موسیقی تولیدی محدود به بازه زمانی یک فروردین 97 تا به امروز است.
در ادامه هادی افشار صفوی مدیر رادیو زیارت هم از برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره ملی رادیو زیارت در اسفندماه امسال در مشهد خبر داد و گفت نشر معارف اهل بیت (ع) مهم‌ترین رسالت رادیو زیارت است . 
وی افزود جایگاه زیارت در فرهنگ دینی، زیارت و شفاعت ، زیارت و ولایت ، اقتصاد و زیارت و سوغات زیارت از موضوعات این جشنواره فرهنگی است. 
 وی گفت جایزه ویژه این جشنواره هم به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده است.