سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | جمعه، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

با تلاش گسترده همکاران صداوسیمای خراسان رضوی انتخاباتی پرشور خلق کرده ایم - نمایشگر محتوای خبر

 

 

با تلاش گسترده همکاران صداوسیمای خراسان رضوی انتخاباتی پرشور خلق کرده ایم

با تلاش گسترده همکاران صداوسیمای خراسان رضوی انتخاباتی پرشور خلق کرده ایم.
 
در روز بزرگ انتخابات 1400 بخش های مختلف صداوسیمای خراسان رضوی به در تلاشند تا در راستای حماسه پرشور ملت مسلمان ایران حماسه ای دیگر خلق نمایند. معاونت اطلاعات و اخبار صداوسیمای خراسان رضوی با تجهیز و آمادگی بیش از 6  گروه خبری در سطح شهرمشهد مقدس به همراه   بیش از 30 خبرنگار آزاد  در شهرستان های خراسان رضوی در شهرستان های گناباد ،تربت حیدریه ،کاشمر ،سبزوار ونیشابور  و....به انعکاس حماسه پرشوروشعورمردم استان خراسان رضوی درپای صندوق های رای پرداختند وبخش های مهم خبری را با اولویت دار ترین موضوع یعنی انتخابات به سمع ونظر مردم شریف خراسان رضوی رساندن ودربخشهای خبری دیگرهم ادامه دارد. پیش بینی 6 بخش خبری در رادیو خراسان رضوی که در ساعات (22-18-16-13-11-9) پخش میشود و7 بخش خبری در تلویزیون که در ساعات (23-20/45-18-16-13-11-9) زنده ومستقیم خواهد بود. همچنین ارتباطات زنده رادیویی و تلویزیونی از سطح استان خراسان رضوی مد نظر خواهد بود. همکاران وهنر آموزان باشگاه خبرنگاران جوان هم در تلاش برای همکاری در شور وشعور سیاسی واجتماعی مردم در 28 خرداد هستند.
"روز سرنوشت" عنوان ویژه برنامه رادیویی خراسان رضوی است که به مدت 20 ساعت از 6:30 صبح آخرین جمعه خردادماه همزمان با  حضور شور آفرین مردم شهید پرور وولایت مدار ایران اسلامی و خراسان رضوی تولید وپخش خواهد شد. پیش بینی 5 گروه تولیدی رادیو با استقرار در استودیو تولید وپخش که هر 4 ساعت فعالیت برنامه را به یکدیگر تحویل و ادامه می دهند و ارتباطات واحدهای پرتابل و گزارشگران را از اقصی نقاط استان پشتیبانی میکنند. گروههای گزارشگران نیز در سطح استان همدوش با مردم جشن بزرگ انقلاب را رقم می زنند، در ستاد انتخابات استان نیز گروه تولیدی با گزارش لحظه به لحظه از آخرین اتفاقات و ابلاغیه های ستاد انتخابات مردم را مطلع خواهند کرد. پخش سرود های ملی و انقلابی ،حضور شخصیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و گفتگو با آنان در برنامه، محتواهای گزیده از فرمایشات حضرت امام خمینی و رهبر معظم انقلاب به همراه پخش بخش نامه های انتخاباتی و گفتگو با مسئولان و متولیان ستاد انتخابات استان مهمترین بخش های برنامه میباشد. حدود 100 نفر از همکاران متعهد وپرتلاش رادیو ویژه برنامه "روز سرنوشت" را تولید وپخش مینمایند.
تهیه کنندگان مستقر در پخش صدا آقایان رضا سلیمانی، محمد کمالی  و خانم ها سمانه رفیعی و محبوبه رضایی پور هستند که در استودیو میلاد محل تولید برنامه آقایان مهدی مقدس زاده، محمد رضا غوث، سید ضیاءعلوی و خانم میترا راستگو خواهند بود.گویندگان برنامه "روز سرنوشت" هم خانم ها کاظمی ،شایسته، تکاوندی و شیرازی و آقایان کشوری،کاشانی،رحیمی و بیاری هستند که با گزارشگران آقایان وطن دوست ،مهربان ،رضایی، حسن زاده،ضیایی و خانم هارحیمی ،منفرد ،شریفی در ارائه برنامه ای در تراز رسانه ملی تلاش خواهند نمود. انعکاس شور انتخاباتی با حضور میلیونی مردم و صاحبان انقلاب همچنین اطلاع رسانی های ویژه در دستور کار برنامه رادیویی "روز سرنوشت" است.
رادیوزیارت صدای خلق حماسه مردمی "مردان میدان" را در "صحن جمهوری اسلامی" به گوش هموطنان می رساند. ویژه برنامه "صحن جمهوری اسلامی" با هدف اطلاع رسانی از حماسه حضور مردم میهن اسلامی در خلق حماسه انتخابات در اقصی نقاط کشور بویژه شهر ها و اماکن مقدس و زیارتی تولید و بصورت زنده پخش می شود. این ویژه برنامه 18 ساعته! از 6 بامداد آغاز و طی برنامه ریزی اولیه مقرر شده تا پایان رای گیری ادامه داشته باشد. بمنظور تامین محتوای مناسب و اطلاع رسانی و تولید بهتر "صحن جمهوری اسلامی" با 4 اکیپ تولید و پخش می شود.این برنامه به تهیه کنندگی آقایان "مصطفی اعلمی" ، "امیررضا رئوف" ، "امیرحسن روحانی" و "ناصر رازجو" در 4 شیفت تهیه می شود. همچنین بمنظور انعکاس بهتر این حماسه، "حسین شجاع" ، "وحید اسدی" ، "مهدی جعفرزاده" و "ناهید فرهادی مهر"گزارشگران شبکه رادیویی زیارت هستند تا گزارش های بلحظه و فوری را از حرم مطهر رضوی، فرمانداری مشهد مقدس، مساجد و سطح شهر ارسال نمایند. همچنین در خلال برنامه ارتباطاتی با همکاران در سایر اماکن زیارتی همچون امام زاده صالح تهران، حرم حضرت عبد العظیم حسنی، مسجد مقدس جمکران، حرم حضرت فاطمه معصومه و احمد ابن موسی شاه چراغ پخش می شود. "صحن جمهوری اسلامی" از بخش های متنوع و مهیجی همچون مسابقه، ارتباط با مخاطبان، سرودهای جذاب و موسیقی های حماسی، مصاحبه با کارشناسان و ارتباط درلحظه با وزارت کشور و فرمانداری مشهد و... تشکیل شده است. شایان توجه است رادیوزیارت در این روز با 5 بخش خبری در ساعات 10 ، 13 ، 16 ، 18 و 22 جدید ترین و آخرین اخبار را به سمع شنوندگان می رساند.
"برای ایران"  عنوان ویژه برنامه تلویزیونی خراسان رضوی است که به مدت20 ساعت از ساعت 6:30 صبح روز 28 خرداد ماه آغاز و تا 2 بامداد روز بعد زنده ومستقیم پخش خواهد شد. این برنامه ترکیبی ماموریت دارد تا حال وهوای روز انتخابات را با حضور میلیونی و همیشگی مردم ولایت مدار خراسان رضوی در قاب تلویزیون استانی بگنجاند. اعزام دوربین و امکان برقراری ارتباطات زنده از گوشه وکنار شهر مشهد و شهرستان های خراسان رضوی ویژگی اعجاب آور برنامه است. عزیمت 20 گروه تلویزیونی به علاوه همکاری خبرنگاران مستقر در شهرستان ها و ارسال به موقع صدا و تصویر در سطح استان خراسان رضوی حکایت از شوری رسانه ای دارد و اما در مشهد مقدس استقرار امکانات پخش زنده در ستاد انتخابات استان و حرم مطهر رضوی همچنین مساجد بزرگ شهر امکان ارتباطات را با شبکه استانی و شبکه های سراسری فراهم خواهند ساخت. ویژه برنامه "برای ایران" با دعوت از چهره های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و سیاسی مباحث کارشناسی و تحلیلی پیرامون انتخابات و حضور همیشگی مردم در پای صندوق های اخذ رای را بررسی و با پخش گزارش های زنده وضبطی از حضور امت ولایت مدار با آنان گفتگو می کند، پخش نواهای ملی وسرودهای حماسی همچنین گرامی داشت یاد وخاطره شهیدان گرانقدر و بیانات پیامبر گونه رهبر معظم انقلاب زینت افزای برنامه خواهد بود.گزارش لحظه به لحظه با ستاد انتخابات و اعلام آخرین رویدادهاو اخبار استان و کشور و اطلاع رسانی مهمترین ابلاغیه ها وبخشنامه های ستاد انتخابات کشور در دستور کار برنامه ها قرار دارد، این برنامه قرار است با همکاری بیش از 300 نفر تهیه کننده ،کارگردان ،صدا بردار، تصویر بردار، پرسنل فنی تولید و عوامل پخش،خبرنگاران مستقر در شهرستان ها و خبرنگاران آزاد و نیروهای صیانت و حفاظت صدا وسیمای خراسان رضوی به انجام رسد و آیینه تمام نمای شور وشعور مردمان ولایت مدار خراسان رضوی در انتخابات 1400 باشد. تهیه کننده معین و مستقر دراستودیوی تولید وپخش ویژه برنامه "برای ایران" عباس غلامپور شیر آباد است که کارگردانی و اجرای برنامه با رضا سالار میباشد که در اجرای برنامه رئوف ذباح ،نجمه کرمانی ،سعید حق بین ،سمانه نورایی،معین رضا فرخنده، شهریارصفاجو و مهدی مقدم همکار بخش های مختلف و ارتباطات زنده هستند. پیش بینی ارتباط با مخاطبان از طریق تماس تلفنی و سامانه های فضای مجازی نیز فراهم شده است.