Skip to Content

با حضور جمعی از مقامات کشوری پروژه‌های شهری مشهد در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

مدیر روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد گفت: با حضور رئیس جمهور، وزیر شهرسازی و رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب، تعدادی از پروژه‌ شهری مشهد در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مهدی رضوی‌کیا ظهر امروز در نشستی خبری که در شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: هزار میلیارد تومان پروژه تا پایان سال در شهر مشهد افتتاح می‌شود که یکی از این موارد حفاری خط 2 قطار شهری مشهد است.

وی افزود: موضوع دوم بحث توسعه خط یک قطار شهری مشهد است که در واقع برای اولین بار در کشور طی چند روز آینده قطار شهری مشهد به فرودگاه متصل می‌شود.

مدیر روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد بیان کرد: ما برای افتتاح پروژه توسعه خط یک مترو منتظر یکی از مسئولان عالی رتبه کشور هستیم و اولویت ما حضور رئیس جمهور برای این افتتاح این پروژه است.

رضوی‌کیا با اشاره به اهمیت حمل‌ونقل عمومی در مشهد گفت: طی دو سال گذشته توجه ویژه‌ای به نوسازی تاکسی‌ها شده و دو هزارمین تاکسی نوسازی شده در دهه فجر رونمایی می‌شود همچنین 33 دستگاه اتوبوس جدیدی نیز خریداری شده که در این دهه مورد بهره‌برداری قرار گرفته و پایانه اتوبوسرانی شهید گمنام نیز در دهه فجر افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی شش زائرسرا در 19 بهمن‌ماه با حضور امام جمعه مشهد آغاز می‌شود، افزود: در روز 15 بهمن‌ماه نیز پروژه‌های متمرکز حاشیه شهر با همکاری سپاه و سازمان تبلیغات توسط آیت‌الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب در سالن شهدای مدافع حرم افتتاح می‌شود.

مدیر روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد ادامه داد: 510 واحد مسکونی طرح ثامن با مشارکت وزرات شهرسازی و شهرداری مشهد در 20 بهمن افتتاح به بهره‌برداری می‌رسد که حضور وزیر شهرسازی برای این برنامه قطعی شده است.

رضوی کیا از آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح شاهد در دهه فجر امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین مراسم کلنگ‌زنی تصفیه‌خانه پارک جنگلی طرق نیز در این دهه انجام می‌شود.

مدیر روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بیان کرد: برای ساماندهی مشاغل مزاحم، مجتمع صنفی توانا در انتهای خین‌عرب در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود و مجتمع فجر طبرسی نیز در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.