Skip to Content

با حضور معاون وزیر ارشاد مراسم نکوداشت پیشکسوتان هنرهای تجسمی خراسان رضوی

ودجه هنری کشور در سال آینده افزایش پیدا می کند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی مرادخانی  در حاشیه مراسم نکوداشت پیشکسوتان هنرهای تجسمی خراسان رضوی در مشهد افزود: تاکنون فعالیت های چندان مناسبی در حوزه هنری کشور انجام نشده است که امیدواریم با افزایش بودجه این اتفاق بیفتد.
 
وی ادامه داد: باید زمینه معرفی هنر ایرانی به جهانیان فراهم شود زیرا ظرفیتهای بسیار زیادی در داخل کشور وجود دارد که باید به خوبی از آنها استفاده کرد.
 
مرادخانی گفت: مهمترین شاخصه برای شناسایی هنرمندان تدوین بانک اطلاعاتی هنرمندان است که اکنون این اقدام در همه استان‌ ها در حال انجام است.
 
معاون وزیر ارشاد افزود: معرفی هنرمندان در دو سال فعالیت دولت یازدهم با جدیت بیشتری انجام شده است اما هنوز فاصله بسیار زیادی تا حد مطلوب وجود دارد.
 
وی مهمترین اقدام امسال معاونت فرهنگی را اختصاص بخشی از فعالیت‌ های این معاونت به استان‌ ها اعلام کرد و گفت: برای سال آینده 20 درصد از بودجه، برای گسترش زیرساخت ‌های هنری استان ‌ها در نظر گرفته شده است.
 
مرادخانی با اشاره به وجود ظرفیت های بسیار زیاد هنری در خراسان رضوی افزود: برای این استان بودجه مشخصی در زمینه حل مشکلات زیرساختی نظیر سالن ‌های تئاتر، کتابخانه‌ ها و هنرهای تجسمی در نظر گرفته شده است.
 
در این مراسم از استاد ایرج خواجوی، قاسم باسط راه و مهین اباسلطی قدردانی شد.