حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۷

با مشارکت سروش صداوسیما؛ کتاب «گویندگی، شناخت و مهارت‌های کاربردی» در مشهد رونمایی شد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

با مشارکت سروش صداوسیما؛ کتاب «گویندگی، شناخت و مهارت‌های کاربردی» در مشهد رونمایی شد

آیین رونمایی از کتاب «گویندگی، شناخت و مهارت‌های کاربردی» با حضور هنرمندان، پیشکسوتان رادیو و هنرجویان ادوار مختلف مرکز آموزش «سروش» صداوسیمای خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی در این مراسم که در نگارخانه سروش برگزار شد، «جمشید تاج بخش»، مؤلف کتاب با اشاره به جذابیت‌های گویندگی، گفت: در سال‌های اخیر، علاقه و استقبال از فن و هنر گویندگی در میان مردم به‌ویژه جوانان بسیار افزایش یافته است.

وی دربارۀ محتوای کتابش، گفت: «گویندگی، شناخت و مهارت‌های کاربردی»، ضمن آشنایی کلی خواننده با مقوله صدا و گویندگی و بیان تاریخچه این هنر در ایران، به آموزش مهارت‌های کاربردی لازم پرداخته که حاصل دانش و تجربه‌ام بوده است.

در ادامه این مراسم «رضا بازی برون» گوینده پیشکسوت صداوسیمای مازندران، کتاب گویندگی را «مفید» خواند و گفت: مطالعه این کتاب نه تنها برای گویندگان که برای همه دست‌اندرکاران رسانه ضروری است.

محمدرضا شهیدی‌فرد هم گفت: همت بلند ایشان ستودنی است که به کتابخانه رادیو یک کتاب اضافه کردند.

وی که از جمله شاگران «تاج‌بخش» بوده است، افزود: گویندگی و اجرا در ظاهر خیلی ساده به نظر می‌آید و شاید بعضی تصور کنند نیازمند مهارت ویژه‌ای نیست، در حالی‌که این کتاب اثبات می‌کند که گویندگی مقدمات و تمهیدات ویژه‌ای لازم دارد و به همه علاقمندان توصیه می‌کنم این کتاب را بخوانند.

محمدجعفر خسروی از مجری های پیشکسوت صدا وسیما ، نگارش و انتشار این کتاب را حاصل «سال‌ها تجربه و فعالیت استاد پیشکسوت رادیو» خواند و به همه دوستداران این حرفه، توصیه کرد که این کتاب را از ابتدا تا انتها بخوانند و بیاموزند.

گفتنی است کتاب «گویندگی، شناخت و مهارت‌های کاربردی» به قلم «جمشید تاج‌بخش» و با مقدمه «دکتر حسن خجسته» و به همت مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است.