Skip to Content

با مصوبه شورای شهر کاشمر پرسنل و بازنشستگان شهرداری از پرداخت بهای خدمات پسماند معاف شدند

پرسنل، نیروهای شرکتی و بازنشستگان شهرداری کاشمر با مصوبه شورای اسلامی شهر از پرداخت بهای خدمات پسماند معاف شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، در یکصد و پانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر نامه درخواست شهرداری این شهر مبنی بر معافیت بهای خدمات پسماند برای نیروهای زیر مجموعه شهرداری مطرح و با موافقت هشت عضو حاضر در جلسه به تصویب رسید.

بر اساس این مصوبه تمامی پرسنل، نیروهای شرکتی و بازنشستگان شهرداری در صورتی که در نخستین ماه سال عوارض ساختمانی خود را نقداً پرداخت کنند از پرداخت بهای خدمات پسماند معاف می‌شوند.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر نیز با اشاره به اعتراض قصابان به موضوع کشتارگاه در بحث واگذاری و افزایش بهای خدمات آن گفت: با برگزاری جلسه‌ای مشترک با مسئول اتحادیه صنف مربوطه و نمایندگان قصاب دغدغه‌ها و نگرانی‌های آنان مطرح شد.

سید حسین حسینی با بیان اینکه در این جلسه به بخشی از درخواست‌های آنان قول مساعد داده شد، یادآور شد: امیدواریم با مدیریت جدید شاهد فراهم کردن زیرساخت‌ها و ارائه خدمات مطلوب و مناسب در جهت کشتار و تحویل گوشت سالم و بهداشتی به مردم باشیم.

وی با اشاره به درخواست امور مالیاتی کاشمر در خصوص معرفی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان عضو جهت شرکت در جلسات هیأت‌های حل اختلاف مالیاتی گفت: شورای اسلامی شهر به عنوان نمایندگان مردم و در مراجعات مکرر مردم در خصوص افزایش بی‌رویه مالیات، انتظار داریم اعتراضات مردمی در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر با بیان اینکه در سال‌های گذشته مسئول کمیسیون توافقات در جلسات این هیأت حضور داشت، افزود: برای جلسات آتی این هیأت نیز هادی مازنی با اکثریت آراء به عنوان نماینده شورای اسلامی شهر معرفی شد.

در ادامه یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر با تأکید بر حفظ سلامت نیروهای خدماتی شهرداری گفت: با توجه به شیوع برخی بیماری‌ها نظیر هپاتیت و در معرض خطر بودن نیروهای خدماتی که در بحث رفت ‌و ‌روب شهری و جمع‌آوری زباله‌ها فعالیت می‌کنند باید نظارت بیشتری انجام شود. 

محمد خباز زاده با بیان اینکه علاوه بر کارگران فعال این بخش، خانواده‌های آنان نیز در معرض خطر این نوع بیماری‌ها قرار دارند یادآور شد: در این زمینه باید شهرداری به سمت جمع‌آوری زباله با استفاده از خودروهای مجهز و مکانیزه حرکت کند تا عوارض و خطرات ناشی از آن را برای کارگران این حوزه کاهش یابد.

در ادامه این جلسه نیز نامه مدیرعامل سازمان همیاری‌ها و شهرداری‌های خراسان رضوی در خصوص مأمور به خدمت شدن شهردار سابق این شهر در این سازمان با پرداخت حقوق و مزایای آن از سوی شهرداری کاشمر مطرح و اعضای شورای اسلامی شهر نیز با مأموریت علی اسماعیل پور تا پایان فعالیت دوره چهارم شورای اسلامی شهر موافقت کردند.