Skip to Content

بحران آب در سبزوار به پایان نرسیده است/ بارش 88 میلی‌متر باران در سبزوار

بحران آب در سبزوار به پایان نرسیده است/ بارش 88 میلی‌متر باران در سبزوار

رئیس اداره هواشناسی سبزوار از بارش 88 میلی‌متر باران در این شهرستان خبر داد و گفت: بحران آب در شهرستان سبزوار به پایان نرسیده است.

خبرگزاری فارس: بحران آب در سبزوار به پایان نرسیده است/ بارش 88 میلی‌متر باران در سبزوار
به گزارش خبرگزاری فارس از سبزوار، محمد عطار سیاح ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران سبزوار با بیان اینکه خشکسالی در 14 سال گذشته خسارت‌های زیادی را به کشاورزان منطقه وارد کرد، اظهار داشت: خوشبختانه سال زارعی جاری سال آبی خوبی نسبت سال‌های گذشته بود، اما مسئله بحران آب منطقه هنوز به پایان نرسیده است.

رئیس اداره هواشناسی سبزوار با بیان اینکه صرفه‌جویی در مصرف آب به ویژه در بخش کشاورزی باید رعایت شود، تصریح کرد: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون فقط 88 میلی‌متر بارش باران در سطح شهرستان رخ داده که در مقایسه با سال گذشته وضعیت مطلوب و خوبی است.

سیاح با بیان اینکه با وجود افزایش سطح بارش‌ها هنوز میزان آنها به سطح مطلوبی نرسیده است، گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته امیدوار هستیم از اواسط بهمن ماه تا پایان اسفند ماه شاهد بارش باران و برف به صورت متناوب باشیم.

وی با اشاره به میزان بارش‌ها در دوره آماری 30 سال گذشته، افزود: در این دوره بیش از 73 میلی‌متر بارش در سطح شهرستان به ثبت رسیده که در مقایسه آماری نشان از افزایش قابل توجه در میزان بارش‌ها دارد.

رئیس اداره هواشناسی سبزوار با اشاره به برگزاری مانور بیمارستان صحرایی در شهرستان سبزوار عنوان کرد: خوشبختانه در مدت اجرای مانور تغییر آب و هوایی خاصی نداریم و بارش‌ها در سطح شهرستان از ساعات پایانی روز چهارشنبه آغاز و تا روز پنجشنبه ادامه دارد.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931113001278#sthash.AYbrPWdG.dpuf